Başak Burcu Kadınının Özellikleri Nelerdir?

Dalgalı ve kıvırcık saçlarına bakım yapmaktan hoşlanan başak burcu kadını genel olarak güzel kadınların burcuna sahiptirler. Keskin yüz yapısı sayesinde birçok ortamda çekici güzellikleri ile dikkatleri üzerinde toplar. Fiziksel olarak narin ve zarif özellikleri ir arada toplamış olan başak kadınları, renkli ve desenli giyinmekten fazlasıyla hoşlanırlar. Bacak güzelliği ile de dikkat çeken başak kadınları, güzel yürüyüşleri sayesinde ardından bir kez daha dönüp baktırabilirler.

Başak Burcu Kadınının Genel Özellikleri

Sorumluluk duygusu en fazla gelişmiş olan burçlardan biri olan başak burcu, kadınlarının aynı zamanda hırslı bir yapıda olmalarına neden olur. İlgilendiği bir konunun her detayını bilmek ister ve bunun için yorulmadan araştırma yapabilir. Yaşamı boyunca idealleri olan ve o ideallerin ulaşmak için elinden gelen çabayı gösteren kadınlardır. Titizlik konusunda da aşırı detaycı olması, bu özelliğinin hastalık boyutuna ulaşmasına neden olur. Öyle ki hijyen takıntısı nedeniyle etrafındaki insanları sıkabilir ve endişeye düşürebilir. Evcimen bir ruha sahiptirler ve eşi ve çocukları ile ilgilenmek onlara ayrı bir haz verir.

Başak Burcu Kadınının Olumlu Yönleri

Atılgan bir karaktere sahip olan başak kadını, çevresi tarafından sevilen ve sayılan özelliğe sahiptir. Ayrıca oldukça çalışkan olması ve hırs yaptığı bir konuda usanmadan çalışması, iş yaşamında başarılı olmasını sağlar. Başak burcu kadınlarını oldukça akıllı olmaları, sorunların çözümlerinde kimseye ihtiyaç duymadan patik çözümler sunmasına neden olur. Mütevazi ve yardımsever olması ile bu burçtaki kadınların öne çıkan en olumlu özellikleri arasındadır.

Başak Burcu Kadınının Olumsuz Yönleri

En basit olaylara dahi mantık çerçevesinde çözümler üretmeye odaklı ola başak burcu kadını, etrafındaki kişileri bu özelliği ile sıkabilirler. Ayrıca genel ruh halinin gergin ve sinirlenmeye hazır ol da eklemesi, başak kadınlarının tahammülü zor kadınlar olmasına neden olabilir.

Başak Burcu Kadını Ve Aşk

Aşk hayatında zor kadın olmaktan hoşlanır ve kolay elde edildiğinde mutlu olamayacağını düşünür. Başak kadınına güven duygusunu hissettirmek hiçte kolay değildir. Ancak severek yürüttüğü bir ilişki de sadık ve dürüst olması, başak burcu kadınının evlenilecek kadın niteliği taşımasına neden olur. İhanetten hoşlanmayan başak kadını, aldatıldığını hissettiği anda onun için geri dönüşü olmaz. Bu nedenle ilişkilerinde karşılıklı şeffaf olunmasından yanadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Edanur Kaplan dedi ki:

    Başak kadını genel özellikleri arasında ilk sırada sinir edici şekilde takıntılı titizlikleri. Yengem başak burcu eve girerken kapıda pantolonunu sıvamadan misafir bile içeri giremiyor. Hastalık bu resmen. Pek çok başak burcunda da aynı durumu görüyorum.

  2. İlayda Sarı dedi ki:

    Başak burcu fiziksel özelliklerinde incelik dikkatinizi çekti mi? Benim bütün tanıdığım başaklar minyon ama tesadüf mü bilemedim.Kızım başak burcu da merak ediyorum ne olacak.