Oğlak Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Sınır ve kuralların belirlenmesindeki en belirleyici gezegenlerden olan Satürn, Oğlak burcunun yönetici gezegeni konumundadır. Disiplin, sorumluluk ve kararlılık gibi konular Satürn tarafından temsil edilmektedir. Kendine özgü özellikleri nedeniyle yönettiği burçlara bazı kısıtlamalar getirebilen bir gezegendir.

Otoriter ve disiplinli olmaları ile bilinen Oğlak burçlarının bu gibi özelliklerinin tamamı Satürn açılarından ileri gelmektedir. Ayrıca zaman zaman dengesiz ve içe kapanık halleri de yönetici gezegeninden aldıkları enerji nedeniyledir. Genel anlamda olumsuz özelliklerde baskın gibi görünen bir gezegen olmasına rağmen, gelişimin ve geleceğe yönelik işlerin hepsi Satürn’ün etkileridir.

Satürn’ün Oğlak Burcuna Olumlu Etkileri

Sabırlı ve yapıcı bir kişilik özelliklerine sahip olan Oğlak burcu, pek çok olumlu yönleri söz konusu olduğunda Satürn etkileri ile öne çıkar. Kendilerine ihtiyaç duyan kişilere düşünmeden yardımda bulunmaları ve güvenilir kişilikleri Satürn’den aldıkları olumlu açılardandır.

Çalışmayı severler ve olası maddi olumsuzluklara karşı her zaman ihtiyatlı davranarak tasarruf yaparlar. Girişimci ruha sahip olmalarının yanı sıra cesaretli olmaları konusunda yönetici gezegenleri ile birlikte ön plana çıkarlar.

Satürn’ün Oğlak Burcuna Olumsuz Etkileri

Olumsuzluk dendiğinde Oğlak burcu insanları en çok mesafeli ve kendileri hakkında bilgi vermemeleri ile bilinirler. Bu özellikleri Satürn’den gelen yoğun enerji nedeniyle artmaktadır. İlişki yaşadıkları kişiye karşı her daim şüphe ile yaklaşmaları sıkça tartışma yaşamalarına sebep olmaktadır.

Tasarruf etmek adına tutumlu olmaya çalışmaları bazen cimri gibi algılanmalarına sebep olmaktadır. Bu konudaki dengeyi tutturamamaları çevrelerinden eleştiri almalarını da tetikler. Satürn’ün sert açıları nedeniyle bencil ve ümitsiz gibi davranışlar sergileyebilirler. İkili ilişkilerinde karşısındaki insanı anlamakta güçlük çekmeleri anlaşmazlığa sürükleyebilir.

Satürn Oğlak Burcunu Ne Kadar Süre Yönetir?

Burçlar ve yönetici gezegenleri araştırılırken merak edilen en önemli detaylardan biri de yönetici gezegenin etkisi altındaki burcu ne kadar süre yönettiğidir. Satürn Zodyak’ta yaptığı turunu yaklaşık 29 yıl gibi bir sürede tamamlamaktadır. Sorumluluk ile nitelenen bir gezegen olmasından dolayı, doğum haritasına girdiği burcun kişilerine doğru zamanı ve sınırları göstermektedir.

Zodyak’ın 10. evi Oğlak burcunu temsil eder. Bu, Satürn’ün 10. evde iken Oğlak burcunda güçlü olmasını ifade eder. Aslan ve Yengeç burçları Oğlak burcunun karşıt burçları olduğu için Satürn bu burçlarda zararlı özellik taşır. Terazi burcu ise Satürn enerjilerinin yükselişe geçtiği ve kendini rahat ifade edebildiği burçtur.

Satürn ve Oğlak Burcu Sağlık İlişkisi

Kemikler ve diş sağlığı hakkında Satürn Oğlak burcuna dair bilgiler veren gezegendir. Vücutta oluşan adrenalin salgısı Satürn açılarını yakından ilgilendirmektedir. Doğum haritasında Satürn açılarının bozuk olarak gelmesi, yiyeceklerden alınması mutlak olan vitamin ve minerallerin yeterince alınamamasına işaret eder.

Sağlık yorumlamaları için Oğlak burcu kişilerinin astroloji haritaları genel hatları ile ele alınmalıdır. Diğer gezegenlerden aldığı açılarla da sağlığa dokunuşlar yapan Satürn, kanser gibi teşhisi güç hastalıklar konusunda önemli bir yere sahiptir. Hastalıkların yanı sıra sert açılar ilaçların yan etkilerine daha çabuk yakalanmayı kolaylaştırmaktadır.

Satürn’ün Psikolojiye Etkileri

Sahiplenme duygusunu doruklarda yaşayabilen Oğlak burcu, sahip olmadığı kişi ve olaylara karşı da sahiplenici olabilir. Kendi benliklerini tam olarak hissedebilmek için düzen Oğlak burcu için oldukça önemlidir. Psikolojik rahatsızlık olarak megalomani rahatsızlığına yatkındırlar. Kendilerine olan aşırı beğenme dürtüleri bu rahatsızlığa yakalanmalarını kolaylaştırmaktadır. Kendilerinin gerçek dışı özellik taşıdıklarına inanabilirler. Durumun böyle olmadığı anlamaları halinde büyük bir hayal kırıklığı onları beklemektedir.

Oğlakların yaşamaları olası olan bazı psikolojik rahatsızlıklar öz güven kavramı ile karıştırılmamalıdır. Konsantrasyon ve tutumluluk gibi konularda Satürn’ün doğum haritasına olan açılarından en üst düzeyde etkilenebilirler. Kendilerini bulma konusunda oldukça geç kalmalarından dolayı ilişkilerinde sıkça sıkıntı yaşamaları yalnız kalma korkusunu yoğun olarak yaşamalarına neden olabilir. Akıllarının sürekli meşgul olmasından dolayı Satürn açılarından ruhsal anlamda etkilenmeleri daha kolay olmaktadır.

Oğlak Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Oğlak burcu insanları genellikler özgüvenleri ve güçlü karakterleri ile tanınır. Bu özellikleri insanlara karşı mesafeli olmaları gerektirse de oldukça sevecen ve insancıl bir yapıya sahiptirler. Para onlar için ilk plandadır, bu nedenle aşk gibi konuları ikinci plana bırakırlar.

Dış görünüşleri itibariyle oldukça ciddi bir üsluba sahip olan Oğlak burcu insanı sorumluluklarından kaçmayan ve ne olursa olsun sözlerini yerine getiren kişilerdir. Gelenekçi yanları ağır basmaktadır. Farklılıkları ve ilkleri kabullenmekte güçlük çekerler ve ilkleri gerçekleştirme konusunda çekingen bir özellik sergilerler. Pek çok burca nazaran akılcı ve sabırlıdırlar. Zamanın değerini en çok bilen burçlardan biri olması nedeniyle doğru yeri ve zamanı belirleme konusunda üst düzey yetenekleri mevcuttur.

Satürn Retrosu ve Oğlak Burcu

Satürn’ün gerileme dönemine girmesi ile birlikte Oğlak burcunun yaşamına ve kişilik özelliklerine dair pek çok değişime uğraması söz konusudur. Özellikle olaylar sonrasında nasıl ders alınması gerektiği gibi konular hakkında Satürn retrosundan yola çıkılması mümkündür. Satürn’ün gerileme dönemine girmesi, Oğlak burcunun birçok konuda olumlu olarak etkilenmesine de neden olabilir. Özellikle gerçeklerin ardındaki sırları görmede gerileme sürecinin olumlu etkilerini görmek olasıdır. Diğer yandan bir türlü fırsat bulunamayan yarım işlerin tamamlanması da bu döneme denk gelir. Geçmişte yaşanan olayların üzerinden geçilmesi, varsa hataların düzeltilmesi için hafızanın yenilenmesine destek olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Oğlak Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri için yorumda bulun

    Oğlak Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Oğlak Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri için ilk yorumu yapabilirsin.