Yengeç Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Yengeç burcunun yönetici gezegeni Ay’dır. İçgüdüsel sezgilerin temsilcisi olan Ay, Yengeç burcu sahiplerinin ilişkilerinde ve aile yaşamlarında üst düzey etkilidir. Aynı zamanda dişilik ve annelik duygularının da sembolüdür. Güneş ile sembol niteliği taşıdıkları kavramlar konusunda oldukça büyük fark vardır.

Ay genellikle geçmişe takılı kalmış özellikte iken, Güneş geçmişten çok geleceğe dair konularla ilgilidir. Duygu ve düşünceler hakkında Yengeç burcu Ay’ın genel özelliklerinden fazlasıyla etkilenmektedir. Ay’ın diğer gezegenlerle olan iletişimi sırasında daha önce keşfedilmemiş duyguların keşfedilmesi söz konusudur. Aynı zamanda kişinin sağlığı noktasında da oldukça tesirli bir yönetici gezegendir.

Ay’ın Yengeç Burcunun Astroloji Haritasına Etkisi

Boğa burcunda yükselişe geçen Ay, Yengeç burcunun yöneticisidir. Olumlu açılardaki konumlarında Ay’ın hakimiyetindeki burca pek çok olumlu etkileri mevcuttur. Hafızanın güçlenmesi. Duygularda hassasiyet, aileye bağlılık ve sabır gibi hayatı iyi yönde etkileyebilecek etkileridir. Açısının sert olması ise doğal olarak Yengeç burcu insanlarının olumsuz yönde etkilenmelerine neden olmaktadır. Duygusal anlamda bazı rahatsızlıklar, güven sorunu ve geçmişe olan bağlılık gibi olumsuzlukları yaşamak olasıdır.

Ay Yengeç Burcunu Ne Kadar Süre Yönetir?

Dişiliğin sembolize eden Ay, özellikle Yengeç kadınlarının sağlıkları hakkında bilgi verici niteliktedir. Zodyak etrafındaki turunu yaklaşık 28 günde tamamlayan Ay etkisi altına aldığı her burçta 2 ya da 3 gün kalmaktadır. Yeni Ay’ın yıldız haritasında bulunduğu alanlar yeni başlangıçları ifade ederken, dolunay sonuçlanmış durumları ifade etmektedir.

Ay’ın Etkisi Altındaki Diğer Burçlar

Zodyak’taki 28 günlük turunda burçlarda 2-3 gün süre ile kalan Ay, Yengeç burcunun yönetici gezegenidir. Boğa burcu ise en güçlü olduğu burçtur. Genel anlamda duyguların yöneticisi özelliğindeki Ay, burçlar arasındaki konumunu 2,5 gün ara ile değiştirmektedir. Bu geçiş sürecinde gezegende bazı açılar meydana getirir. Gezegenlerde hareket etme süresi 1-2 saat sürdüğü için, burçlara olan etkisi de 1-2 saattir. Ay’ın içine girdiği burç için içgüdülerin kuvvetli olduğu ve duyguların açık olduğu dönemdedir demek mümkündür. Ancak Ay’ın dinlenme sürecine girmesi ile birlikte pek çok burçta maddi ve duygusal konularda durgunluk olması bekleme süresine denk gelmektedir.

Ay Gezegeni ve Sağlık İlişkisi

Sağlık üzerinde doğrudan etkiye sahip olan Ay gezegeni, burçlardan geçerken olumlu ya da olumsuz şekilde etkilenmelerine neden olmaktadır. Özellikle Ay burcu Yengeç olanların çeşitli mide hastalıklarına yakalanmaları söz konusudur. Verimlilik ve dişiliğin temsilcisi olan Ay, kadın rahminin yönetimini eline alır. Kötü etkilerine maruz kalınması durumunda ise kadınların yumurtalıkları tehlike altındadır. Yönetici gezegeni ay olan Yengeçlerde genellikle midelerinde hassasiyet mevcuttur. Bu kişiler için ay ve yakut taşları oldukça uğurludur. Ay’ın olağanüstü rengi olan gümüş ve mor rengi Yengeç burcunun başlıca renkleridir.

Ay Burcu Yengeç Olanların Psikolojik Özellikleri

Ay gezegeninin Yengeç burcunun yönetiminde olması halinde, Yengeç burcu kendine has özelliklerinin doruk seviyesindedir. Duyguları oldukça yoğun yaşar ve ailesine düşkünlüğü daha da artar. Aynı zamanda sezgi ve hisleri de hiç olmadığı kadar kuvvetlenir. Genel özelliklerinden biri çekingen olmaları bu süreçte yerini çeşitli tartışmalara katılma eğilimine bırakabilir. Yengeç burcu kişileri genellikle evcimen bir ruha sahiptirler. Ay’ın yönetiminde iken bu özellikleri artar ve evlerini kutsal alanları olarak görmeye başlarlar. Ay’ın açısı oldukça sert olduğu anlarda ise gereksiz kıskançlık ve kuruntu hisleri ikili ilişkilerini zedeleyebilir.

Ay’ın Etkisinde Olan Yengeç Burcunun Genel Özellikleri

Merhamet, ilgi, sadakat ve bağlılık gibi kavramlar Ay burcu Yengeç olanlar için en önemli anahtar kelimelerdir. Bereket ve verimin simgesi olması nedeniyle Yengeç burcu kişileri ticaret ve bankacılık gibi sektörlerde oldukça başarılı olurlar. Turizm, pilotluk ve otelcilik gibi meslek grupları da Yengeç’ler için uygun niteliktedir.

Ay’ın Dolunay şeklinde olması ise gerilim ve aşırı duygusallığa neden olabilir.  Bu etki altında iken ani karar vermekten kaçınmak ve sakin olmaya çalışmak gerekebilir. Bu noktada duyguları devreden çıkarmak ve kararları mantık çerçevesinde vermek en doğru olanıdır. Ay’ın yönetiminde iken Yengeç burcu genellikle olumlu yönde etkilenirken, Ay burcu Oğlak iken sert açılardan dolayı Oğlaklar bir hayli olumsuz etkilenebilmektedir.

Ay ve Yengeç Burcu İlişkisi

Burçların duyguları fazlasıyla etkilediği düşünülür. Astroloji biliminde duyguların yönetimini eline almış olan Ay, inişli çıkışlı hislerin temel sebebidir. İnsanı etkileyen görünüşünün yanı evrendeki bazı olaylara olan etkisi ile de son derece farklı bir gezegendir. Etkisi altındaki burç sakinlerine dinginlik ve sükûnet verir. Duygusal olarak dalgalanmalara neden olan ay nedeniyle Yengeçlerin sık hastalanması da olasıdır.

Ay ile en uzun etkileşimde kalan burç olması nedeniyle psikolojik rahatsızlıklarda sağlığın en büyük tehdit unsurlarındandır. Yemek yemeyi sevdikleri için kilo alımları da oldukça kolaydır. Sporsuz bir yaşam sürdürmeye devam etmeleri ilerleyen yaşlarında bazı metabolizma rahatsızlıklarına yakalanmalarını kolaylaştırabilir. Bu nedenle sağlıklı ve huzurlu bir yaşam için mutlaka spor yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yengeç Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri için yorumda bulun

    Yengeç Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yengeç Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri için ilk yorumu yapabilirsin.