Terazi Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Terazi burcu Venüs gezegeninin yönettiği burçlardan biridir. Konum itibariyle Güneş’e en yakın gezegenler arasında yer alıyor. Astrolojik alanda, güzellik, aşk ve lüks gibi konuların temsilcisi lan gezegen, değerli ve güzel olan her şey ile yakından ilgilidir.

Terazi burcunun yanı sıra, Boğa burcu da Venüs tarafından yönetilmektedir. Bu burçlar Venüs’ten aldıkları açılar nedeniyle kimi ne kadar sevecekleri gibi konularda yönetilirler. Yöneticiden alınan olumlu etkilerden maddi konularda iyi yönde etkilenmektedir. Hayatta keyif ve güzellik veren tüm aktiviteler için olanak sunan Venüs, aşk hayatının daha hareketli olmasını da sağlar. Neredeyse sürekli yumuşak etkilere sahip bir gezegen olmasından dolayı Terazi burcu insanının cazibesi yüksek insan olmaları kaçınılmazdır.

Venüs’ün Terazi Burcuna Olumlu Etkileri

Kişilik olarak pek çok olumlu özelliğin yöneticisi olan Venüs, nezaket ve anlayış gibi özelliklerin Terazi kişilerinde fazlasıyla olmasını sağlar. Etraflarına karşı uyumlu olmalarının yanı sıra güzel sanatlar konusunda da yeteneklerini her daim konuşturabilirler. Kişilere ve olaylara karşı tarafsız bir tutum sergilemeleri çevrelerinde sevilen bir kişilik olmalarına neden olur. Terazi burçları Venüs’ten aldıkları açılardan dolayı iyi bir siyasetçi ve diplomat olabilirler.

Venüs’ün Terazi Burcuna Olumsuz Etkileri

Terazi burcunu çoğunlukla olumlu etkileri ile yönetiminde bulunduran Venüs, zaman zaman diğer gezegenlerden gelen açılar ya da kendi sert açılarından dolayı bazı olumsuz etkilere maruz bırakmaktadır. Güzellik ve zarafetin simgesi özelliğinde olan Venüs kararsızlık ve alınganlık gibi özelliklerin açıkça yaşanmasına neden olmaktadır. Değişken ruh haline bürünmeleri basit bir kişilik olarak algılanmalarına neden olabilir. Venüs’ten gelen olumsuz etkilerden dolayı kolay tesir altında kalabilirler ve aldatma meyilli olabilirler.

Venüs Terazi Burcunu Ne Kadar Süre Yönetir?

Aşkın ve güzelliğin gezegeni olan Venüs, Zodyak’taki turunu yaklaşık 224 günde tamamlar ve her burçta 25 güne kadar kalabilir. Zodyak evlerinde 2. ve 7. Evlerde yükselişe geçer. 1,5 yılda bir gerileme dönemine girer ve her gerileme süreci en fazla 45 gün sürer.

Ay burcu Terazi olması durumunda ise Terazi burcunun kendi dışındaki kişileri düşünmesine çok rastlanır. Uyumlu ve pozitif olmalarından dolayı başlarına gelen talihsizliklerin üstesinden gelmeleri kolaydır. Maddiyata önem vermezler yöneticisi sevginin simgesi Venüs olduğu için hayatının büyük kısmını bolluk içerisinde geçirebilir.

Venüs ve Terazi Burcunun Sağlık İlişkisi

Doğum haritasında Venüs’ün etkilerini taşıyan kişilerin olumlu etkilerin yanı sıra bazı hastalıklara karşı da hazır olmaları beklenir. Özellikle Venüs’ten gelen sert açılar frengi ve uçuk gibi hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Sert açılar aynı zamanda hipoglisemi ve diyabet gibi kronik hastalıklarında habercisi olarak yorumlanabilir.

Burç tarafından kabul edilen açıların zayıf olması ise kan dolaşımı ile ilgili hastalıkların tetiklenmesine neden olmaktadır. Bu özellik aynı zamanda saç ve deri sağlığının da hassaslaşmasına yol açabilir. Üreme organlarının genel sağlığı hakkında bilgi edinmek için Venüs açılarından yararlanılabilir.

Terazi Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Venüs’ün güçlü açılarından en çok etkilenen Terazi burcunun yönetici gezegeni olarak Venüs gösterilmektedir. Hava grubunun burcu olarak denge ve ölçünün simgesi niteliğindedir. Terazi burcu insanlarının öne çıkan en önemli karakter özellikleri ise saygılı ve zarif olmalarıdır. Sanat alanında yer alan resim ve müzik gibi alanlarda meslek tercihi yaparak kariyerlerinde başarılı bir yol kat edebilirler. Terazi burcu kadınlarında estetik ve güzellik anlayışları fazlasıyla gelişmiş durumdadır.
Erkeklerine nazaran parasal güce önem verirler ve lükse ulaşmak için para önemli bir araç değerindedir.

Terazi ve boğa burcunda güçlü ve olumlu özelliklerini hissettiren Venüs, Boğa burcunda somut ve maddesel değerleri öne çıkarırken, Terazi burcunda sosyal olmayı ve toplumsal statüyü öne çıkarmaktadır. Neptün yönetiminde olan Balık burcunda yükselişe geçen Venüs, bu burçta da tüm olumlu yönlerini açığa çıkarır.

Venüs’ün Psikolojiye Etkileri

Denge ve estetik duygular konusunda uzman sayılan Terazi burcu, yaşamı botunca ölçülü olmanın ihtiyacını hisseder. Özellikle ilişkilerinde aradıkları aurayı yakalayamadıklarında dengelerini kaybedebilir ve dikkat çekmek adına anlamsız konuşmalar yapabilirler. Terazi burcunda en çok görülen psikolojik rahatsızlık bipolar manik hastalığıdır. Bu hastalık ise aşırı denge tutkularından ileri gelmektedir. Yaşamlarında arzu ettikleri dengeyi yakalayamadıkları an, bu hastalığa yakalanmak için oldukça açık özelliktedirler.

Venüs Retrosu ve Terazi Burcuna Etkileri

Venüs retrosunda duygusal anlamda oldukça hareketli bir döneme geçiş yapan Terazi burcu, özellikle aşk konusunda oluşan bu dalgalanmalar nedeniyle hayal kırıklıkları yaşayabilir. Evliliğe atılan ilk adım olan nişan ve söz gibi olaylarda acele etmemeye özen gösterilmelidir. Bunun nedeni; ilişkilerde sıkça yaşanması olası olan yanlış anlaşılma ve ilişkiyi zedeleyebilecek gerilimlerdir. Bu tür etkilerde sessiz kalmak Venüs Retrosunun ardından suların durulmasını sağlayabilir. İş yaşamını da derinden etkilemesi ihtimali bulunan Venüs etkilerine karşı objektif bir tutum sergilemek yerinde olacaktır. Olaylara seyirci kalmak işyerindeki gelecek için işe yarayacak önerilerden biridir.

Venüs gerileme dönemine girdiği anda bile aşk ve güzellik gibi konuları yönettiği burçların sahiplerine getirmektedir. Ancak verdiği yoğun enerji ve açılar insanların ne zaman ve nasıl kararlar alacakları konusunda çıkmaza düşmelerini ve Venüs gerilemesinden olumsuz etkilenmelerine neden olabilir. Bu sebeple alınmak istenen kararlardan vazgeçmek yerine doğru zamanı beklemek bu dönemden daha olumlu etkilenmeyi sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Terazi Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri için yorumda bulun

    Terazi Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Terazi Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri için ilk yorumu yapabilirsin.