Akrep Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Akrep burcunun astroloji haritasındaki yönetici gezegeni Plüton’dur. Bu gezegenin konumu yeni bir hayatı ve gençlik gibi konuları kapsamaktadır. Doğum haritası Plüton ile kesişen kişilerin yaşamı boyunca zor görevlerle imtihan olması ve ihtimallerin değil netliğin insanı olması gibi özelliklere sahip olmaları kaçınılmazdır. Sonuç odaklı karakterde olmalarından dolayı mutlaka başladıkları işi neticelendirirler. Tehlikeli işlerden kaçınmayan ve genellikle yaşamın acı tarafını göğüsleyen kişilerdir. Kolay bir yaşama sahip olmak Akrep burçları için oldukça zordur. Plüton’un Zodyak’taki ev konumu ise Akreplerin hangi acılardan ders çıkarılması gerektiğini saptamaktadır.

Akrep Burcuna Plüton’un Olumlu Etkileri

Açılarını Akrep burcuna olumlu bir şekilde çevirdiğinde birçok konuda hayatı değişen Akrep burcu en çok yeni başlangıçlar yapabilme, analiz yeteneği ve zor işlerin altından kalkabilme gibi olumlu etkiler sonucunda güçlü bir burç olarak karşımıza çıkmaktadır. En önemlisi ise keskin bir zekâ, Akrep burcu insanlarının iş yaşamlarında önemli başarılar elde etmelerini sağlamaktadır. Tutku ve ihtirasın simgesi niteliğindeki Plüton, Akrep burcunun genellikle cinsel konularda öne çıkmasına da neden olmaktadır. Duygularını çok fazla belli etmekten hoşlanmayan Akrep, aynı zamanda iyi bir sırdaş özelliğindedir.

Akrep Burcuna Plüton’un Olumsuz Etkileri

Ben odaklı olmaktan fazlasıyla hoşlanan Akrep Burcu, yönetici gezegeni olan Plüton’un uzun süre etkisinde tutması nedeniyle yaşamının büyük bölümünü ben merkezli olarak geçirmektedir. Özellikle gezegenin gerileme dönemindeki sert açılar nedeniyle kuşkucu ve kindar bir tutum içinde olmaları Akrep burcu erkek ve bayanları için olmazsa olmazlardan biridir. Zaman zaman alıngan ve asi ruhlu olmalarının en önemli nedeni Plüton’un etkisinde kalmalarındandır.

Plüton Akrep Burcunu Ne Kadar Süre Yönetir?

Zodyak çevresinde tamamlaması gereken turu toplam 246 yıl içinde gerçekleştiren Plüton, 12 burçtaki geçirdiği süre değişiklik göstermektedir. Bir burçta 11 ile 32 yıl arasında kalabilmektedir.  Ölüm ve sonrası gibi bilinmeyen konuların habercisi olan Plüton, akrep burcunda kaldığı sürece hislerin ve sezgilerin kuvvetli olmasını sağlamaktadır. Turu sırasındaki konum değişiklikleri kişilerin karşılarına çıkan zorluklara karşı daha güçlü bir duruş sergilemelerini sağlar.

Plüton ve Akrep Burcu Sağlık İlişkisi

Gezegenler arasında Astrolojinin en güçlü yöneticisi olarak kabul edilen Plüton, endokrin hormonu ve beyin ile ilgisi fonksiyonları yöneten gezegendir. Plüton açılarının bozuk bir şekilde gelmesi vücut enerjisindeki dengesizliklere ve çeşitli hastalıklara karşı savunmasız olmaya neden olabilir. Ayrıca Plüton’un Ay ve Güneş’ten aldığı olumsuz açılarda sinir sistemi ve psikolojiyi derinden etkilemektedir. Yine de yönetici gezegenin sağlığa olan ilişkisini tam olarak anlayabilmek için bu konuda fazlaca araştırma yapılması gerekir. Aksi halde sadece birkaç gezegenden alınan sert açılarla hastalık ve burç ilişkisini sağlamak kolay olmayacaktır. Vücudun aynı zamanda mesane ve idrar yolları gibi kısımları ile de ilgili olan Plüton, kişinin tüm üretim sistemini yakından ilgilendirmektedir.

Akrep Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Plüton tarafından yönetilen burçlardan biri olan Akrep, kıskançlığı ve tutkusu ile bilinmektedir. En çok bilinçaltı ve gaip olayların temsilcisi olan Plüton’un konumu Akrep burcunun zorlukların üstesinden oldukça kolay gelmelerini sağlamaktadır. Yerinin kuvvetli olması enerji ve güç anlamında Akrep burcunu yoğunlukta olmasını sağlamaktadır.

Su elementine sahip olan Akrep burcu duygularını çok fazla belli etmese de fazlasıyla duygusal yapıdadır. Düşüncelerinde sabit fikirli oluşu, inatçı bir karakterde olmalarına da neden olmaktadır. Hayatının kontrolünü her daim elinde bulundurmak ister ve dışardan gelen müdahaleleri olabildiğince kabul etmez. Bu özelliği nedeniyle her zaman aklında B planı bulundurmak zorunda hisseder. Hayat dolu oluşları tutku derecesindedir ve yaşama aşırı bağlı kişilerdir. Akrep kadınları dişilikleri ve çekicilikleri ile bilinirken, Akrep erkekleri karizmatik ve soğukkanlı duruşları ile kendilerini belli etmektedir. Kuvvetli sezgileri nedeniyle onları kandırmak kolay değildir.

Plüton Açılarının Psikolojiye Etkileri

Kendini yalnız iken eksik hisseden Akrep burcu her zaman ruh eşinin arayışı içindedir. Uzun süre yalnızlık çekmeleri kendilerini tam anlamıyla işe yaramaz hissetmelerine sebep olmaktadır. Çoğu zaman gereksiz kıskançlık yapmaları ilişkilerinde şizofreni teşhisine neden olabilir. Ancak bu durum Akrep burcunun aşırı düzeydeki aldatılma korkularından ileri gelmektedir. En ufak bir şüphe ya da kıskançlık nedeni, Akrep burcunun derin araştırmalar içerisine girmelerine neden olur ve bu şekilde sürdürülen bir ilişkide pek çok kısıtlama kaçınılmazdır. İlişkilerinde iktidar olma isteği nedeniyle genellikle uzun sürmeyen ilişkilerin içinde yer alırlar.

Plüton Retrosu ve Etkileri

Yönetici gezegeni Plüton olmasına karşın, Akrep burcunun astroloji haritasına bakarken diğer gezegenlerle olan etkileşimi ve konumu gibi özelliklere de bakılmalıdır. Bunun önemli bir nedeni Plüton’un Zodyak’taki turunu oldukça yavaş sürdürmesidir. Bir burçta 36 yıla kadar kalabilen Plüton, sağlık ve kişilik gibi yorumlamalarda diğer gezegen açılarının da önemini öne çıkarmaktadır. Geri gitmesi aylar alan yönetici gezegenlerde pek çok kişinin doğumu bu döneme denk gelmektedir. Nesillere dair bilgi ve etkileşimlerde Plüton gerilemesinde olabilmektedir. Geçmiş yıllarda görülen yorumlamalarda Toplumsal değişimlerin pek çok kısmı Plüton’a bağlanmıştır. Toplumları etkileyen önemli olaylarda mutlaka Plüton retrosu özenle incelenmelidir.

Akrep burcu sahipleri genel sağlık durumları için doğum haritalarındaki Plüton’a bakmaktadır. Bu noktada kesin ifadeler kullanabilmek için doğum haritasının genel özellikleri daha baskın niteliktedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Onur dedi ki:

    Plüton akrep burcunda olduğunda etkileri daha fazla hissedilir o zaman değil mi?