Balık Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Balık burcunun yönetici gezegeni olan Neptün, hayalperest ve kişinin umudunu kaybetmediği yönleri temsil eden bir gezegendir. Aktif olduğu konular çoğunlukla insan ve insanın kandırıldığı gerçeklerdir. Adeta ruhun süngeri niteliğindedir ve etraftaki her şeyin ruh tarafından emilmesini ve kabullenilmesini sağlar. Doğum haritasında Neptün gezegenine rastlanan kişilerin yaşamlarını hayır işlerini adadıklarını söylemek mümkündür. İnsanlar ile kendi arasında mesafe tanımayan Balık burcu insanı her zaman eşitliğin mutluluk getireceğine inanmaktadır.

Balık Burcuna Neptün’ün Olumlu Etkileri

Balık burcunda yer alan benlik duygusu ve odaktaki hedeflerin aşınmaya başlaması Neptün gezegeninin bu burçta kalmaya başlaması ile tetiklenmektedir. Gerileme dönemine girmesi ise geçmişte yaşanan olaylar karşısında şekillenen karaktere olan bakış açısının değişmesi olasıdır.

Burcunun Neptün gezegeninde olduğu zamanı saptayan kişilerin yenilikçi hedefler belirlemeleri hayatlarında pek çok olumlu gelişmeye şahit olmalarını sağlayacaktır. Bu süreçte müziğin herhangi bir dalı ile yakın ilişkide olunmaya çalışılmalıdır. Kariyerinin henüz çok başında olan Balık burcu kişilerinin tercihlerini oyunculuk ya da müzik gibi alanlarda yapmaları fayda sağlayıcı niteliktedir. Sanatçı ruha sahip Balık burcu için seçebilecekleri alternatif oldukça fazladır.

Balık Burcuna Neptün’ün Olumsuz Etkileri

Balık burcunun davranışları ve tercihleri büyük ölçüde Neptün’ün konumu ve açılarından etkilenmektedir. Olumlu etkilerin yanı sıra duygusallığı ile bilinen Balık burcunu birçok olumsuzluk beklemektedir. Özellikle Neptün’ün sert bir şekilde aktif olduğu dönemde kişilerin sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklara meyilleri artmaktadır. Gerçekçilikten oldukça uzak bir tutum sergilemekte bu dönemde kaçınılmaz sergilenebilecek hareketlerden biridir. Balık burcunun hayatında oldukça risk taşıyan yanlış insanlara hayranlık duymak ise geleceğin önemli düzeyde etkileneceği etkiler arasındadır. Daha az amaç sahibi olmak ve insanlara karşı tahammül sınırlarının azalması da olumsuz etkilenmesi mümkün olan yönlerdir.

Neptün Balık Burcunu Ne Kadar Süre Yönetir?

Neptün Zodyak’taki turunu 168 yılda tamamlamaktadır. Bu süre her burçta 14 yıl gibi bir süre kalması anlamına gelmektedir. Balık burcunun en güçlü gezegeni olan Neptün, 14 yıl boyunca önemli gelişmelerin ve değişmelerin yaşanmasına neden olmaktadır. Bu süreçte Balık burcu insanı özellikle gerçekçi bir tutum ile tercihlerini yapmaya özen göstermelidir. Zorluklarla mücadele etmek zaman zaman sıkıcı bir hal alsa da yönetici gezegenin etkisi altında olunduğunun bilincinde olarak hazırlıklı olmak daha az olumsuzluk ile karşılaşılmasını sağlayacaktır. Duygusal anlamdaki değişimlerinde Neptün etkisinden kaynaklandığı bilindiğinde hislerin yönetilmesi daha kolay olacaktır. Bilhassa gerçek dışı düşünce ve davranışlara neden olacak uyuşturucu maddelerden uzak durulmalıdır.

Neptün ve Balık Burcunun Sağlık İlişkisi

Vücudun hipofiz bezlerinin yöneticisi olan Neptün, ayrıca zehirli ilaç ve toksik maddelerin de yönetimini elinde bulundurmaktadır. Balık burcu vücutlarındaki toksin maddeleri dışarı atabilecekleri dönemi astroloji haritalarındaki Neptün’ün pozisyonundan anlayabilirler. Bunun yeterince anlaşılamaması kişinin enfeksiyonel hastalıklara karşı savunmasız bir bağışıklık sistemine sahip olmalarına neden olabilir. Neptün’ün sert etkilerine maruz kalanların zehirlenme vakalarına karşı dikkatli olmaları önerilir. Hassas bir bünyeye sahip olmalarından dolayı hijyen kurallarına her zamankinden daha fazla özen göstermelidirler. Balık burcunun yaşadığı unutkanlık ve konsantrasyon sorunu gibi konuların Neptün ile yakın ilişkisi bulunmaktadır.

Neptün Açılarının Psikolojiye Etkileri

Yalnızlıktan hoşlanmayan Balık burcu her daim partner ihtiyacı hisseder. Yardımsever ve duygusal yapıda olmaları, onların adil bir kişilikte olmalarına yardım etmektedir. Neptün’den aldığı açılar nedeniyle zaman zaman ufak sorunlarla dahi baş edemeyecek duruma gelebilir. Bu durum günlük yaşantının olumsuz yönde etkilenmesine neden olabilir. Balık burcunun en sık yakalandığı psikolojik rahatsızlık majör depresif bozukluktur. Aşırı melankolik yapıda olmaları ve duygusal olmaları bu rahatsızlığı tetiklemektedir. Tüm duyguları en derinden hissettikleri için vücutlarının bitkin düşmesi ve kendilerini sürekli halsiz hissetmeleri kaçınılmaz olabilir.

Neptün Etkisindeki Balık Burcunun Genel Özellikleri

Hayatta hedefleri olmadan asla yapamayan balık burcu için ulaşmak istedikleri hedefler oldukça değerlidir. Hedeflerinin olmaması yaşamlarını şekillendirirken güçlük çekmelerine neden olabilir. Paylaşmaktan hoşlanırlar ve sen ve ben ayrımı onlara göre değildir. İnsanları kırmaktan ve gereksiz sitem etmekten çekinirler. Affedicidirler ve oldukça yardımsever kişiliğe sahiptirler. Çocuksu bir ruha sahip olmalarından dolayı kendi çocukları ile iletişimleri son derece güçlüdür. Her olumsuzluğun ardında bir güzellik görebilme yetileri sayesinde Neptün’ün sert etkilerini kolayca atlatabilirler. Tüm burçlarda olumlu e olumsuz etkilerini gösteren Neptün, bu özelliğini Balık burcunda daha belirgin şekilde göstermektedir. Bu durum Sanat alanında Balık burcu kişilerinin başarıyı yakalamalarına olanak sunarken, bazı tıbbi alanlarda sağlık sorunları ve başarısızlıkları da beraberinde getirebilir.

Neptün Retro’su Ve Balık Burcu

Nesillerin gezegeni olarak adlandırılan Neptün, Retro dönemine girdiği süreç oldukça uzun ve yavaştır. Astrolojide gerileme dönemi olarak bilinen Retro kavramı, Neptün’ün balık burcunu sosyal anlamda etkilemesine neden olmaktadır. Neptün retrosunun en büyük etkisi gerçeklikten uzaklaşılmaya yönelmeyi kolaylaştırıcı olmasıdır. Bu etki, hayalperest düşüncelerin yoğunlaşmasına neden olmaktadır. Diğer yandan Neptün gezegeni Aslan burcunda güçlü iken, Başak burcunda güçsüz etkidedir. Su grubunun burcu olarak Ay burcunda sıvıları temsil eder. Çoğu zaman hayattaki olumsuzlukların görmezden gelinmesi Neptün retrosundan kaynaklanmaktadır. Zodyak’taki 12. evde yükselişe geçen Neptün, doğal olarak 12. evde bulunan Balık burcunda dignifiye olur. Yönetiminde olan Balık burcunun yanı sıra enerjisini rahat ifade edebildiği Aslan burcunda ve 5. evde yükselişe geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Seda dedi ki:

    Ben balık burcuyum. Çok güzel bilgiler paylaşmışsınız teşekkürler.