Balık Burcu Kadını Kıskanç mıdır? Kıskanınca Ne Yapar?

Balık burcu kadını kıskanç mı? Sorusuna kıskançlığını üst seviyelerde yaşayan burçlardan bir tanesidir cevabının verilmesi en doğrusu olacaktır.

Hassas ve hislerini zirvede yaşayan kişiliğe sahip balık burcu kadınının kıskançlığı da yoğun şekilde yaşamasından daha azı beklenemez. Balık burcu kadınının ilişkilerindeki mottosu şudur: “Sev. Bağlan. Kıskan.”

Balık burcu duygusallığıyla bilinen bir burçtur ve balık burcu kadını da bu özelliğe sonuna kadar sahip çıkar. Bu yüzden balık burcu kadınları duygularını yoğun yaşarlar ve ilişkideki partnerine karşı sınırsız bir sevgi ve bağlılık gösterir.

Yoğun sevginin kıskançlığı da beraberinde getirmesi şaşırtıcı bir durum değildir. Öyle güzel bir kıskançlıktır ki karşı taraftaki kişiyi rahatsız edici bir kıskançlık değildir balık burcu kadınının kıskançlığı. Çünkü sevgisinin yoğunluğundan dolayı kıskanır ve bunu farklı şekillerde karşısındakine belli eder.

Balık Burcu Kadını Nasıl Kıskanır?

Balık burcu kadını saf duygularla, ister istemez, şiddetli bir şekilde kıskanır. Sevgisinin düzeyi ne kadar fazlaysa kıskançlığı da o kadar fazla olur. Balık burcu kadını kıskanırsa kadının sevdiği kişi sevildiğine ikna olur.

Balık burcu kadını kıskançlık noktasında şairane bir iş çıkarır. Hayatındaki en önemli şeyler ailesi, arkadaşları ve aşklarıdır ve bunlar için yoğun duygular besleyen balık burcu kadını elinde olmadan bu kişileri sahiplenici bir tutum sergiler.

Balık burcu kadınları âşık olduğu zaman gözü başka kimseleri görmez olur ve sevgilerine karşılık bulmazlarsa içlerine kapanabilirler. Eğer ki istekleri karşılığını bulursa o zaman sevgilerinden kıskanırlar, güvensizlikten değil.

Kalabalık bir ortamda daima partnerlerine dokunurlar; onun kendilerine ait olduğunu, hayatında kendilerinden başka kadının bulunamayacağını diğerlerine göstermek isterler. Başkalarının sevdiği insanlara sahip olmaları düşüncesine katlanamazlar. Kıskançlıklarını belli etmenin çok naif bir yoludur bu.

Balık Burcu Kadını Kıskandığını Belli Eder mi?

Balık burcu kadınları sevdiklerini deliler gibi kıskansalar da bunu göstermekten genellikle kaçınırlar. Çoğu zaman içlerine atarlar ve eğer çok sık kıskanmaya başlarlarsa içlerindeki sıkıntıyı atamadıkları için perişan olurlar.

Tam bir kapalı kutu olan balık burcu kadınları güven üzerine kurulu bir ilişkide kıskançlıklarını en aza indirgeyebilir ve kıskansa dahi içine attığında bunu içinde kolaylıkla çözebilirler.

Balık Burcu Kadını Çok mu Kıskanç?

Balık burcu kadını sevdiği için kıskanır ve duygusallığı yoğun şekilde yaşama özellikleri nedeniyle kıskançlıkları aşırıya kaçabilir. Balık burcu ve kıskançlık birbirinden ayrılamaz iki kavramdır.

Balık burcu kadını birini sevdiği zaman bu iki kavramın bir araya gelmeleri işten bile değildir. Çok sevdiği için çok kıskanır, delicesine kıskanır. Partnerini başkasıyla görmeye dayanamaz ve partnerinden aynı şekilde değer göremediği zaman dibe çöker, içine kapanır balık burcu kadınları.

En önem verdiği şeylerden biri olan aşk yüzlerine gülmediği zaman balık burcu kadınlarının toparlanmak için biraz zamana ihtiyaçları olur ancak her seferinde ayağa kalkmayı başararak dik duruşlarından asla ödün vermezler. Sevgilerine karşılık bulurlarsa ve ilişki içine girerlerse kıskançlıklarının boyutu devasa noktalara ulaşabilir.

Balık burcu kadınının kıskançlığının bu denli fazla olmasının nedenlerinden biri de olaylara hep negatif tarafından bakmasıdır. Partneriyle arasında kötü bir şey yaşandığı an ya da en ufak bir şüpheye kapıldığı an hemen kötü şeyler düşünür ve paniğe kapılır, kin tutmayı da ihmal etmezler.

Kıskançlığını bu denli yoğun yaşamasının sebebi olan bu negatiflik, balık burcu kadınını çok yorar. Karşısındakine güvense de düşünceler beynini ele geçirerek huzur vermez, balık burcu kadınının da elinden kıskanmaktan ve daha çok kıskanmaktan başka bir şey gelmez.

Balık burcu kadını insanları hatalarıyla kabullenmeyi öğrenebilirse, ona pozitif yaklaşmayı öğretecek bir el uzanırsa bu eli seve seve tutar. Bu noktada balık burcu kadınının yardıma ihtiyacı vardır çünkü elinde değildir.

İnsanların hata yapabileceğini, önemli olanın niyet olduğunu ve insanları olduğu gibi kabul etmesi gerektiğini öğretebilecek bir dost karşısına çıksa ya da hayat arkadaşı olacak kişi ona bu konuda yardımcı olsa balık burçları için yaşam çok daha kolay olur.

Balık Burcu Kadını Neden Kıskanır?

Balık burcu kadını sevdiğini kıskandığı kadar başkalarını da kıskanır. Duygusal ve naif olarak adlandırılsalar da kendilerini diğer kadınlardan üstün görürler. Balık burcu kadını başka bir kadının kendisinin önüne geçmesi fikrine asla katlanamaz.

Kendisinde olmayan bir şeyi başkasına görünce ona sahip olma arzusuyla yanıp tutuşur. Balık burcu kadınlarına göre dünyada sevilmeye değer tek kişi kendileridir bu yüzden de ilişkilerinde partnerlerinin hayatındaki en önemli kadın olmama fikrine dayanamazlar.

Kendilerine güvenleri had safhada olsa da balık burcu kadını partnerini aşırı derecede kıskanmadan yapamaz, çünkü çok sever ve sevgisiyle doğru orantılı olarak kıskançlığı da boyut atlar. Zaman zaman da ortada kıskanılacak bir şey var mı diye araştırma yürütmekten de geri kalmazlar.

Balık burcu kadını yalnızca âşık olduğu kişiyi değil annesini, babasını, kardeşlerini, arkadaşlarını da çok kıskanır.

Her şeyin en iyisine sahip olmak isteyen balık burcu kadını bunu başaramadığında kendini yetersiz görür ve bunu kıskançlığa vurur. En sevilen kişinin kendisinin olmasını arzular aksi halde kendini yine yetersiz görecek ve mutsuz olacaktır.

Balık Burcu Kadını Nasıl Kıskandırılır?

Balık burcu kadınının kıskandırılmaya ihtiyacı yoktur zira eğer ondan üstün bazı şeylere sahip değilseniz ya da onun sevgisini kazanamamışsanız balık burcu kadını sizi kıskanmayacaktır. Sizde imrenilecek bir şey olduğunda ve o buna sahip olmadığında, ortamda gözler onun değil de sizin üzerinizde olduğunda ancak sizi kıskanabilir çünkü balık burcu kadını her zaman en iyisi olmak ister.

Eğer size aşıksa ve sizi gerçekten seviyorsa sizi gözünden bile sakınacaktır ve dışarıdan gelecek her türlü yakın arkadaşlığı ve ilişkileri tehdit olarak görecektir böylece içten içe kıskanacak ve çok az bir kısmını size yansıtacaktır.

Balık Burcu Kadını Kıskanılmaktan Hoşlanır mı?

Sevdiklerini sahiplenen ve kıskandıklarında kendi kendilerini içten içe yiyip bitiren balık kadınları kıskanılmaya karşı o kadar da hoşgörülü değillerdir. Çünkü balık burcu kadınları aslında kıskançlıklarının nedenini çok sevgi ve sahiplenici duruştan kaynaklandığını düşünürler, pek de yanılmazlar aslında.

Özgürlüklerini önemseyen ve buna kimsenin müdahale etmesine izin vermeyen balık burcu kadınları çevresindekiler tarafından kıskanılır ve kısıtlanmaya çalışırlarsa çılgına dönerler. Kıskançlığı anlamsız bulurlar ve nedenine bir türlü mantıklı açıklamalar getiremezler.

Yükseleni Balık Burcu Olan Kadınları Kıskanç mıdır?

Balık burcu diyerek bahsedilen burç aslında kişinin güneş burcunu ifade eder. Güneş burcu kişinin ana kişilik özellikleri üzerinde söz sahibidir, güneş burcunun yanında bir de yükselen burcu vardır.

Yükselen burcu ise kişinin dış dünyaya karşı duruşunu temsil eder. Bu nedenle yükselen de bir insanın karakterini tanımlamada önemli bir parametre olarak insanların karşısına çıkmaktadır.

Yükseleni balık burcu olan kadınlar hassas kalpli ve oldukça hisli kişiliklerdir. Hareket etmeden önce çevrelerindeki kişilerin fikirlerine en yüksek önemi gösterirler bu yüzden de yönlendirilmeleri oldukça kolaydır.

Duygularını yoğun yaşayan yükselen balık burcu kadınlarının kıskançlıkları da duygularıyla paralellik gösterir ve güneş burcu ne olursa olsun yükseleni balık burcuysa bir kadının, sevdiğini kıskanmadan duramaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Mehmet Yusuf dedi ki:

    Kesinlikle çok kıskanç oluyorlar. En azından benim sevgilim balık burcu ve çok kıskanç. 6 aydır birlikteyiz ve bir kez bir bu süreç içerisinde dışarıya tek çıkmama izin vermedi. Arkadaşlarım ile görüşmeyeli uzun zaman oldu. Onlarla vakit geçirmeyi özledim ama sevgilim rahatsız olacak diye görüşemiyorum. Bir seviyeye kadar anlarım kıskançlığı ama bu çok fazla gibi geliyor bana. Biraz daha böyle devam ederse alıp karşıma konuşacağım. Durumu anlatıp bu güven kaybının önüne geçmek istiyorum.