Aslan Burcu Kadını Kıskanç mıdır? Kıskanılmayı Sever Mi?

Aslan burcu kadını kıskanç mı? sorusu özellikle aslan burcu kadınıyla ilişki başlangıcında olan kişilerin sıkça merak ettiği bir konudur.

Kendine güveni en yüksek olan kadınlar, yani aslan burcu kadınları kıskanınca tam kıskanırlar ama nerede kıskanması gerektiğini bilen kadınlardır. Sevdiklerini başkalarından sakınmak isterler ve kendilerinden başka bir kadının sevdiklerinin hayatlarının merkezinde olmasına dayanamazlar.

Mükemmeliyetçi kişiliklere sahip kadınlar olan aslan burcu kadınları, İlişkilerinin durumu mükemmel seyretmezse ve partnerleri aslan burcu kadınının gerçekten kıskanmasına neden olacak hareketlerde bulunursa kıskançlık krizlerine varan kıskançlık seviyelerine çıkabilirler.

Göze korkutucu gelen bu durumun tam tersinin olması da çok mümkündür. Eğer bir aslan burcu kadınının güvenini kazanmayı başardıysanız, hayata realist bir perspektiften bakan aslan burcu kadını da size bunun karşılığını verecek ve mutlu bir birliktelik yaşayabileceksiniz.

Aslan burcu kadını kıskançlık seviyesi partnerinin bulunduğu ortamı bilmiyorsa ve ortamda bulunan diğer kişileri tanımıyorsa daha da artar.

Karşısındaki insana ne kadar güvenirse güvensin çevresine her daim şüpheyle yaklaşan aslan burcu kadını, partnerinin nereye kimlerle gittiğini ve gittiği kişilerin nasıl insanlar olduklarını merak eder ve emin olana kadar davasından vazgeçmez. Mümkünse o ortama kendisi de girmek ister ya da ortamdaki insanlarla öncesinde tanışmaya, onları analiz etmeye ve haklarında bilgi almaya çalışır.

Aslan Burcu Kadını Kıskanırsa Ne Yapar? Nasıl Davranır?

Aslan burcu kadınları eğer partnerini kıskanırsa bunu doğrudan seviyesini ayarlayarak karşısındakine söylemeyi başarır. Bu noktada karşılıklı konuşup problemi çözme yoluna giden aslan burcu kadınları bir yandan karşısındakini kısıtlamaya da çalışabilir.

Mantıklı ve kendine güvenli olan aslan burcu kadınıyla sorunları konuşarak çözme yoluna giderseniz yüksek ihtimalle mantığıyla hareket edecektir ancak bir şeye gerçekten takıldıysa karşısındakinin fikrini dinlemeyecek kendi fikrini üstün görerek partnerini kısıtlamaya çalışacaktır.

Lider özellikleri de dikkate alındığında aslan burcu kadını ve kıskançlık konusuna bakılacak olursa, hayatlarındaki kişileri yönetmeyi, onlara emir vermeyi ve hayatlarının merkezinde olmayı sevdiği için kıskandıkları zaman karşılarındaki kişiyi kısıtlamaya meyil gösterirler.

Aslan burçlarının damarına fazla basarsanız sizi kıskanmaları histerik ağlamalara ve sinir krizlerine dönüşebilir. Kıskandıkları zaman tam kıskanırlar, her şeyi yakıp yıkacak kadar tepki gösterebilirler ancak yeri geldiğinde de olgunlukla karşılayıp kıskanmamaları gerektiğini çok iyi bilirler.

Aslan Burcu Kadını Kıskanılmayı Sever mi?

Aslan burcu kadını kaşı taraftan gelecek kıskançlığa katlanamaz. Özellikle abartı ve yersiz kıskançlıklarla karşı karşıya geldiği zaman partnerinden direkt olarak soğur ve kolay kolay yaşadığı bu baskıcı durumu unutmaz.

Aslan burcu kadınlarının özgüvenleri en yüksek kadınlar olduğu herkesçe bilinir. Aynı zamanda akıllı, işini bilen ve mükemmeliyetçi kişiliklere sahiplerdir.

İlişkilerinin içinde gereksiz kıskançlıklar baş gösterirse aslan burcu kadını daha fazla o ilişkiyi sürdürmek istemez ve tabiri caizse ışık hızıyla partnerinden soğur. Tabi ki yeri geldiğinde yapılan tatlı kıskançlıklar ile aslan burcu kadınının gönlü okşanabilir ve bu tarz kıskançlıklar aslan burcu kadınının hoşuna gidebilir ancak işin cılkı çıkarsa o noktada aslan burcu kadınını hiç kimse tutamaz.

Girdiği ortamlarda bakışları ve dikkatleri hemen üzerinde toplayan aslan burcu kadını, doğal davranmayı sevdiği ve içinden geldiği gibi hareket etmeyi tercih ettiği için de kıskanılmak hiç hoşuna gitmez. Hareketlerinin kısıtlanmasını ve özgüvenine ket vurulmasını bir aslan burcu kadını asla ama asla istemez. O yüzden kıskanç erkek gördüğü gibi oradan kaçar.

Kendileri kıskanabilirken karşı tarafın bunu yapmasına asla müsaade etmeyen aslan burcu kadını kıskançlığı, kişiye biraz bencilce gelse de yapacak bir şey yoktur, pek çok asil özelliğe sahip aslan burcu kadınları bu kadarcık bencilliği hak etmektedir. Ayrıca haklarında ne denirse densin fikirlerini sarsılamaz temeller üzerine kuran aslan burcu kadınları her zaman bildiklerini okuyacaklardır.

Aslan Burcu Kadını Nasıl Kıskandırılır?

Aslan burcu kadınını kıskandırmak pek akıl karı bir iş değildir. Aslan burcu kadınları oldukça zeki kadınlardır bu yüzden bilerek yapılan davranışları bir bakışlarıyla anlayabilirler.

Dürüstlüğüyle de bilinen aslan burcu kadını, yalandan ve yapmacıklıktan hiç haz etmez ve bu nedenledir ki karşısındaki kişinin onu bile isteye kıskandırmak istediğini anladığı an kendini geri çekmeye başlar.

Açık sözlü olma özelliklerini sonuna kadar kullanan aslan burcu kadınları, onları kıskandırmaya çalışırsanız ve hareketlerinizde aşırıya kaçarsanız düşüncelerini yüzünüze karşı dikkat etmeden söyleyebilirler ve siz de kırmızı bir yüzle utanmış ve sıkılmış bir vaziyette kalabilirsiniz. Bu nedenle bile isteye aslan burcu kadınını kıskandırmaya çalışmak en çok size zarar verecektir.

Aslan Burcu Kadını Neden Kıskanır?

Aslan burcu kadını kıskançlık noktasında kendince nedenlere sahiptir. Güven, yaşamının ayrılmaz bir parçasıdır ve bu nedenle partnerine yüzde yüz güvenmek ister. Dominant karakteriyle sevdiklerini kanatları altına alan aslan burcu kadını, sahiplenici duruşu nedeniyle oldukça kıskanç birine dönüşebilir.

İlişki içerisindeyken zamanla partnerin güvenini kazandıkça bu kıskançlık krizleri hayatlarından çıkar. Bu nedenle aslan burcu kadınının güvenini kazanmak çok önemlidir.

Kendinden her zaman emin olan ve cesur adımlarla hayat yolunda ilerleyen aslan kadını, eş olarak da güvenebileceği ve onu yarı yolda bırakmayacak birisini ister ve bundan emin olana kadar da sevdiği insanı bol bol kıskanır.

Aslan burcu kadını yalnızca âşık olduğu insanı değil, arkadaşlarını da kıskanır. Liderlik özelliğiyle ve herkesi koruyup kollama hevesiyle çepeçevre sarılmış aslan burcu kadını ruhu, hayatında olan herkesi etkisi altına almak ister.

Arkadaşları onsuz bir şey yaptıkları zaman yanlarında olmaya can atar, gidemezse çok üzülür ve o ortamı kıskanır. Yakın arkadaşını diğer arkadaşlarından bile kıskandığı olmuştur aslan burcu kadınının. Hayatındaki insanlar onun için değerlidir ve o da hayatındaki insanların kalplerinde ve hayatlarında önemli bir yere sahip olmak ister.

Yükseleni Aslan Burcu Olan Kadınlar da Kıskanç mıdır?

Burçlara inanıyorsanız yükselen burçlarının da insanların karakterleri üzerinde ne denli etkileri olduğunu çok iyi biliyorsunuzdur. Bazılarına göre yükselen burç özellikle 30’lu yaşlarda etkinliğini arttırarak kişilik üzerinde baskın bir role bürünüyor.

Yükselen burcun ne olduğunu bilmeyen kişiler için basitçe tanımlanması gerekirse, yükselen burç kişinin çevresindekilere gösterdiği veya çevresindekilerin kişiye dışarıdan baktığında onda gördüğü özelliklerin nedenidir.

Aslan burcu kadını diye bahsedilen kelime grubundaki aslan burcu, kişinin güneş burcunu temsil eder. Güneş burcu insan karakterinin ana hatlarını meydana getirir, yani kişinin ana malzemesidir. Yükselen burcu ise malzemenin üstünde bulunan çeşitli diğer malzemelere benzetilebilir ancak ana malzeme değildir.

Yükselen burcunun kişinin yaşamına yön verdiği bir gerçek. Bu nedenle güneş burcu aslan olsun ya da olmasın bir kadının yükselen burcu aslansa aslan burcu özelliklerini de taşıyor demektir. Yükselen burcu aslan olan kadınlar liderlik, öz güven, yönetme isteği, baskınlık, yüksek yaşam enerjileri gibi özelliklerini taşımakla beraber kıskançlıktan da nasiplerini fazlasıyla almışlardır.

Yükseleni aslan burcu olan kadınlar sevdiği insanı kıskanır ve sahiplenirler. Eğer kıskançlık krizlerinin son bulmasını istiyorsanız yükselen burcu aslan olan bir kadına güven vermelisiniz ki o da karşılık olarak size daha az kıskançlık ve daha çok mutlulukla geri dönebilsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Tuncay Söylemem dedi ki:

    Eski sevgilim aslan burcu kadınıydı. Gerçekten çok ama çok kıskançtı. Diğer güneş burcu kadınlar nasıldır bilmiyorum ama aslan olduğu zaman hiç yaklaşmıyorum artık. Sadece kıskanç değil aynı zamanda güvenmediğini de hissettiriyordu bana. Belki bunların burçla bir ilgisi yoktur ve insanın kendi ile alakası vardır. Aslan burcu olması belki de tesadüf bilemiyorum dediğim gibi. Tek bildiğim beni çok bunaltmıştı. Hiçbir yanlış hareketim olmadı ona karşı ama buna rağmen bana güveni olmadığını hep hissettirdi. Neden yazdığımı bilmiyorum içimden yazmak geldi yazdım.

  2. İsmet Hakkı Doğan dedi ki:

    Kız arkadaşım asla burcu ve kıskanılmaya bayılıyor. İlk başlarda normal davranışları vardı çok kıskanılacak bir durum yoktu. Böyle olunca sıkılmış olacak ki beni kıskandırmaya çalıştı. O kadar yapmacık duruyor ki üstünde anlamamak mümkün değil. Mutlu olması için fark etmemiş gibi yaparak kıskançlık yapıyorum. Hoşuna gittiği çok belli oluyor. Hatta bazen kıskançlık krizine girmiş taklidi yapıyorum. Hepsi onu çok sevdiğim için.