Burçların Güzellik Sırları

Burçların güzellik sırlarını bilmek, daha güzel görünmenizi sağlar. Burca göre güzellik önerileri farklıdır ve her burç için farklı yöntemler mevcuttur.

Astrolojide yer alan 12 burcun da kendine has bazı güzellik sırları bulunmaktadır. Doğal güzelliklerine ve cilt bakımlarına önem veren bayanlar, kendi burçlarına göre verilen önerileri uygulayarak çok daha hoş bir görüntüye sahip olabilmektedirler.

Koç Burcu Güzellik Sırları

Cesareti ve canlılığı simgeleyen Koç kadınları bu özelliklerini dış görünümlerine de yansıtmaktadırlar. Girdikleri her ortamda parıldamayı seven Koç burçları aynı zamanda en eğlenceli burçlardan da bir tanesidir.

Koç Kadınları Güzellik İçin Ne Yapmalılar?

Koç burcunun sosyal bir ortamda en çok dikkat çeken bölgesi öncelikle yüz ve kafa bölgesidir. Bu yüzden canlı ve parlak saçlar Koç kadınlarının vazgeçilmezlerinden olmalıdır. Şık bir kesimle kesilmiş saçlar Koç burcu kadınlarının ışıltılarına ışıltı katmalarını sağlamaktadır. Bu yüzden Koç kadınlarının kendilerine yakışabilecek olan Jennifer Garner veya Reese Witherspoon gibi ünlülerin saç modellerinden ilham almalarında fayda vardır. Makyaj konusunda ise Fergie ya da Mariah Carey gibi ünlü isimlerin makyaj tekniklerinden yararlanabilirler.

Boğa Burcu Güzellik Sırları

Hayatlarında her daim en iyiyi ve en kaliteyi isteyen Boğa kadınları ayrıca çok iyi bir gurmedir ve olabilecek her türlü konuda zevkleri üst seviyededir. Bu sebeple; güzellik ve bakım konusunda da her zaman titiz olmakta ve en kusursuz görüntüyü istemektedirler.

Boğa Kadınları Güzellik İçin Ne Yapmalılar?

Boğa burçlarının favori tarzlarından birisi klasik tarzdır. Boğa burcu ünlülerinden Audrey Hepburn tek başına bile Boğa burcunun klasikliğe olan hayranlığını anlatmaya yetmektedir. Boğa kadınları makyajlarında çimen yeşili ve su yeşili tonlarını kullanmalıdırlar. Ruj rengi olarak da nude tonlarını seçebilirler. Parfüm seçiminde nadir bulunan çiçeksi kokular Boğa burcu kadınlarının kendilerini daha şık ve güzel hissetmelerini sağlayacaktır.

İkizler Burcu Güzellik Sırları

Zaman zaman dengesiz olabilen İkizler kadınları, en çok da ışıl ışıl göründükleri anlarda kendilerini mutlu hissetmekte ve bunu da dış dünyaya kocaman bir gülümseme ile yansıtmaktadırlar.

İkizler Kadınları Güzellik İçin Ne Yapmalılar?

İkizler burcunun güzellik sırlarını başarılı bir şekilde yansıtan ünlülere örnek olarak Natalie Portman ya da Angelina Jolie verilebilmektedir. İkizler burcunun en güzel yanı; özellikle renkler konusunda risk alabilecek bir cilde sahip olabilmeleridir. Magenta, turuncu ya da sarı gibi farklı tonları makyajlarında kullanabilecek olan İkizler kadınları, görüntülerini neon rengi tırnaklar ile tamamlayabilirler. Dudaklar konusunda ise ağır renklerden ziyade parıltı veren dudak parlatıcıları İkizler kadınları için uygun olmaktadır.

Yengeç Burcu Güzellik Sırları

Her an değişebilen ruh halleri ile insan ilişkilerinde çoğu zaman sorun yaşayan burçlardan birisi olan Yengeç kadınları, iddialı değişiklikler yapmaktan oldukça hoşlanmaktadırlar.

Yengeç Kadınları Güzellik İçin Ne Yapmalılar?

Işıltılı makyajların insanı olan Yengeç kadınları renk seçimlerinde metalik tonlardan faydalanabilirler. Dudaklarına sürülebilecek ruj rengi olarak da kırmızının her tonunu deneyebilme şansına sahip olan Yengeç kadınları, doğru rengi bulma konusunda titiz davranmalıdırlar.

Aslan Burcu Güzellik Sırları

Aslan girdiği her ortamda kendini saçları ile belli etmektedir. Gür ve sağlıklı saçları ile dikkat çeken Aslan burcu ünlülerine örnek olarak Debra Messing veya Jennifer Lopez verilebilmektedir. Aslan kadınları güzellik ve bakım ile ilgili olabilecek her türlü kozmetik ve uygulamaya karşı büyük bir tutku beslemektedirler.

Aslan Kadınları Güzellik İçin Ne Yapmalılar?

Aslan kadınları, diğer burçların yapmaya çekindiği her türlü yeni makyaj tekniğini deneyebilirler. Aslan kadınlarının ilham alabileceği ünlülerden Coco Chanel bu konuda ideal bir ilham kaynağı olacaktır. Aslan kadınları makyaj yaparken özellikle tırnaklarında her türlü çılgın rengi test edebilirler. Aslan burçlarının manikür konusunda titiz davranması ve her daim bakımlı tırnaklar ile gezmeleri de onlar için çok önemlidir.

Başak Burcu Güzellik Sırları

Başak burçlarının en ayırt edici özelliği, doğal ve masum yüzleridir. Başak burcu kadınları mükemmeliyetçilikleri ile tanınmaktadırlar. Bu sebeple hem makyajlarında hem de genel dış görünümlerinde oldukça titizdirler.

Başak Kadınları Güzellik İçin Ne Yapmalılar?

Bir Dünya burcu olan Başak kadınlarının doğanın içerdiği her türlü tonu makyajlarında kullanmalarında fayda vardır. Natural tonlar Başak kadınları için ideal sayılabilmektedir. Saçlar konusunda ise dalgalı saçlar Başak burçlarının dış görünümlerine oldukça hoş bir hava katacaktır. Başak kadınları ilham kaynağı olarak ünlü sanatçı Beyonce’yi örnek alabilirler.

Terazi Burcu Güzellik Sırları

Teraziler hayatlarında her şeyi dengede tutmaya çalışan bir burçtur. Etkileyici bir gülümseme ve çekici bir yüze sahip olan Terazi burçları sosyal ortamlarda bu özellikleri ile kolayca fark edilebilmektedirler. Terazi burcu ünlülerinden Catherine Zeta-Jones ve Hilary Duff, Terazi kadınlarına örnek verilebilmektedir.

Terazi Kadınları Güzellik İçin Ne Yapmalılar?

Terazi kadınları makyajlarında yumuşak tonları ya da gül rengini kullanırlarsa gerçekten de mükemmel görünebilmektedirler. Feminen bir dış görüntü Terazi kadınları için vazgeçilmezlerden olmalıdır. Feminen görüntü içinse Gwen Stefani’nin platin rengi saçları ve kırmızı rujundan rahatlıkla ilham alabilirler.

Akrep Burcu Güzellik Sırları

Gizemli ve çekici Akrep kadınları, dışarıdan bakıldığında kötü kız gibi gözükseler de onlar da aslında romantik ve sevimli gözükmeyi tercih etmektedirler.

Akrep Kadınları Güzellik İçin Ne Yapmalılar?

Akrep kadınları için ideal makyaj renkleri yüzlerinde ve tırnak boyalarında kullanabilecekleri koyu tonlardır. Akrep burcuna mensup olan kadınlar koyu ve iddialı renklerin dışında doğal görünümleri de tercih edebilirler. Saç konusunda ise seçimlerini Julia Roberts gibi sade ve doğal bir görüntüden yana kullanmalıdırlar.

Yay Burcu Güzellik Sırları

Mesafeli duruşları ile bilinen Yay kadınları, kanlarının ısındığı kişilere ise oldukça sıcak davranmakta ve güler yüz göstermektedirler. Yay burcunu en iyi taşıyan kadınlara örnek olarak Tyra Banks verilebilmektedir.

Yay Kadınları Güzellik İçin Ne Yapmalılar?

Yay kadınları makyajlarında morun her türlü tonunu kullanabilirler. Yay burcuna mensup olan kadınlar makyajlarında denge unsuruna önem vermeli ve bu sebeple abartılı bir görüntüden kaçınmalıdırlar. Yay burcunun saç konusunda hızlı bir şekilde yapabileceği at kuyruğu modeli, hem yüzlerinin güzelliğini ortaya çıkaracak hem de çok daha hoş bir görüntüye sahip olmalarına imkan verecektir.

Oğlak Burcu Güzellik Sırları

Disiplinleri ile tanınan Oğlak kadınları, yoğun iş hayatlarında bile her daim bakımlı olmaya özen göstermektedirler.

Oğlak  Kadınları Güzellik İçin Ne Yapmalılar?

Oğlak kadınları makyaj çantalarında her daim klasik ürünlerini taşımalıdırlar. Bir ürünü sevdiğinde uzun yıllar boyunca aynısını kullanabilecek kadar fanatik olabilen Oğlak kadınları makyajlarında toprak ve altın tonlarını tercih edebilirler.

Kova Burcu Güzellik Sırları

Pratik bir görüntüden hoşlanan Kova kadınlarına en güzel örnek olarak Jennifer Aniston verilebilmektedir.

Kova Kadınları Güzellik İçin Ne Yapmalılar?

Doğal ve dağınık saçlar ile nude makyaj tonları Kova kadınları için ideal olacaktır. Parfüm seçiminde ise portakal çiçeği özlü bir parfümü tercih edebilirler.

Balık Burcu Güzellik Sırları

Hayalperest balıklar, iç dünyalarını dış görünümlerine yansıtmayı sevmektedirler. Mutlu olduklarında oldukça bakımlı, mutsuz olduklarında ise paspal bir görünüme bürünen balıkların ruh hali doğrudan dış görüntülerini de etkilemektedir.

Balık Kadınları Güzellik İçin Ne Yapmalılar?

Deniz mavisi ya da pembe tonları balık kadınlarının makyajında kullanması gereken tonlar olmalıdır. Dudaklarında ise hafif bir parlatıcı yeterli gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ahmet ercan dedi ki:

    Ben akreb burcuyum ve balık kadınıyla anlaşalım bilirmiyim

    • Sihirli Astrolog dedi ki:

      Akrep ve balık burcu zaman zaman çatışma yaşayacak olsa da, karşınızdaki kadına karşı hassas davranmaya özen gösterirseniz anlaşabilirsiniz Ahmet bey.