Hangi Burç Nasıl Baba Olur?

Burçların baba olma şekilleri tıpkı aşık olmaları ve ilişkiyi yaşama şekilleri gibi farklıdır. Eğer yalnızca kendiniz için bir eş değil, çocuklarınızın için de iyi bir baba arıyorsanız hangi burç nasıl baba olur bilmekte fayda var.

Burçların özellikleri kişilerin karakteri üzerindeki etkisini tıpkı radyo ve televizyon dalgalarında olduğu gibi yeryüzüne yayılan kozmik ışınların ruh halimizi ve davranışlarımızı etkilemektedir. Peki, siz çocuğunuzun babasının nasıl davranışlara sahip olmasını ve hangi ruh hali içinde çocuğunuzla iletişim kurmasını isterdiniz? Bunun için burçların karakteristik özelliklerini incelemekte fayda var.

Koç burcu erkeği sevgi dolu ve şefkatlidir. O, çocuğuna kalbindeki tüm sevgiyi vererek onun mutlu olması için elinden geleni yapar. Onunla bir arkadaş gibi eğlenceli vakitler geçirecektir. Fakat koç burcu erkeği çocuğu büyüdüğünde onun hayatına müdahale etmekten geri duymayacaktır. Dünyadaki tüm tehlikelerden onu korumaya çalışacak ve attığı her adımda yanında olmak isteyecektir. Duyarlı ve şefkatli bir baba profili koç burcu erkeği için kaçınılmazdır.

 • Boğa Erkeği Nasıl Bir Baba Olur?

Sakin ve huzurlu bir yapısı olan boğa burcunun hayatında düzen ve sadelik görülür. Boğa burcunun mutlu olabilmesi yaşadığı ortamında huzur içinde olmasına bağlıdır. Boğa burcu erkeği ailesinin mutluluğunu sağlamayı görev edinebilen bir burçtur ve sorumluluk almaktan da kaçınmaz. Baba olduğunda tün sempatik ve sevecenliğiyle çocuğu için rahat ve huzurlu bir ortam sağlayacaktır ve ona rahat bir gelecek hazırlamak için tüm fedakârlıkları yapmayı göze alacaktır. Disiplinli yaşamayı adet edinen bu burç prensiplerinden de ödün vermeyecek ve çocuğunu da bu yönde şekillendirecektir.

 • İkizler Erkeği Nasıl Bir Baba Olur?

İkizler burcu kesinlikle baskıcı ve katı bir burç değildir. Bundan dolayı çocuklarına karşı da asla sert ve baskıcı olmayacaktır.  Klasik bir baba profilinin aksine o,  çocuğuyla bir arkadaş ve bir dost ilişkisi içinde olacaktır. Monoton bir yaşamdan nefret eden ikizler burcu erkeği eğlenceli ve aktif bir yaşamı tercih edecektir. İkizler burcu çocuğuyla da sosyal ve eğlenceli organizasyonlar içerisinde vakit geçirecektir. Aldığı kararlarda değişken ve tutarlı olamayan bu burç belki çocuğunun kafasını karıştıracaktır ama çocuğuyla iyi geçinmek adına bilinçli adımlar atmaya çalışacaktır. Değişken bir ruha sahip olması bazı sorunlar çıkarsa da o bunları aşmak için elinden geleni yapacaktır.

 • Yengeç Erkeği Nasıl Bir Baba Olur?

Su grubundan olan yengeç burçları oldukça duygusaldır ve sezme yetenekleri çok güçlüdür. Toplumsal değerlere ve çevresindeki insanlara oldukça önem veren yengeç burcu erkeği  baba  olarak çocuğuyla yakında ilgilenecek ve onun büyümesinin her aşamasında çocuğuyla aynı seviyeye inebilecek ve iletişimini güçlü kılacaktır bir baba ile çocuğu arasında olabilecek en kuvvetli bağı kurabilecektir. Çocukları onun gözünde hiç büyümeyecektir ve onlara karşı babalık sorumluluğunu hakkıyla yerine getiren mükemmel bir baba olacaktır.

 • Aslan Erkeği Nasıl Bir Baba Olur?

Aslan burcu en baskın özelliği olan liderliği ile girdiği her ortamda dikkatleri üzerine çeker ve bundan da çok hoşlanır. Çevresi çok geniş olan aslan burcu sevilen ve sayılan bir kişidir. Geniş ailelere pek sıcak bakmasa da bir baba olduğunda bunun tam anlamıyla hakkını verecektir. Çünkü ailesine ve evine oldukça düşkün olan bu burç sanki baba olmak için yaratılmıştır. Çocuğunun her türlü ihtiyacını karşılamak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaktır ve elinden geldiğince çocuğuna konforlu bir yaşan sunacaktır. Korumacı yapısıyla da dikkat çeken aslan burcu çocuğuna hiçbir şekilde zara gelmemesi için elinden geleni yapacaktır ve gerektiğinde yelesini göstermekten de kaçınmayacaktır. Çocuğuyla da her anlamda ilgilenecek ve özellikle terbiye vermek konusunda oldukça titiz davranacaktır hatta bazılarına gereksiz gelebilecek bir ısrar göstereceklerdir bu konuda.

 • Başak Erkeği Nasıl Bir Baba Olur?

Başak burcu olanların hayatları, disiplinli ve düzenli olmasıyla dikkat çeker. Çocuklara düşkün olmasa da bir baba olarak başak burcu erkeği, sorumluluklarının bilincinde olarak çocuğunun ihtiyaçlarını karşılayacak ve eğitim hayatında da onu kendisi gibi çalışkan olmaya teşvik edecektir. Çocuklarının şımarık olmasını istemezler ve buna fırsatta vermezler. Eleştiriye yatkın yapısı çocuklar üzerinde olumsuz etki yapabilir. Özel bir çaba olmaksızın sevgilerini belli eden bir burç değildir.

 • Terazi Erkeği Nasıl Bir Baba Olur?

Terazi burcu erkeği özellikle kararsız ve yumuşak huylu olması ile dikkat çeker. Eşine tutkuyla bağlı olan terazi erkeği baba olduğunda da önceliği eşine vererek bu tutkuyu gölgelemez. Fakat sevecen yapısı sayesinde terazi burcu bir baba çocuğunu şımartmaktan da kaçınmayacaktır. Çocuğunun ona olan bağlılığı ile içi daha da sevgi ile dolacaktır. Terazi burcu tartışmalardan ve huzursuzluk çıkaracak olaylardan nefret eder ve sakin yapısı ile bu durumu bertaraf eder çocuklarının da sakin ve huzurlu bir ailede yetişmesine önem verir.

 • Akrep Erkeği Nasıl Bir Baba Olur?

Kendilerine olan güven ve kararlı yapıları ile ön plana çıkan akrep burcu baba sıfatıyla da bu özelliklerinden taviz vermeyerek sert bir baba görünümü çizecektir. Çocuklarına değer verir ve bu değer karşılığında çocuklarının da kıymet bilmelerini ister otoritesi ile bunu korumaya çalışırken çocukları gözünde hoş karşılanmasa da bunlar bir akrep erkeği için önemlidir. Şüphesiz çocuklarına gelecekte kendi ayakları üzerinde durmayı öğretecektir.

 • Yay Erkeği Nasıl Bir Baba Olur?

Yay burcu oldukça hareketli, çevreye karşı duyarlı ve meraklı yapısı ile dikkat çekerken arkadaşları arasında neşeli ve keyifli halleri ile ortamda aranan bir kişi olacaktır. Özgürlüklerine aşırı derecede düşkün olan bu burç bir aile kurmaktan ve baba olmaktan çekinse de aradığı aşkı bulduğunda harika bir eş ve baba olacaktır. Dışarıdaki özgür yaşamını onlarla paylaşacaktır ve çocuğuyla vakit geçirmekten onunla bir arkadaş gibi diyalog kurmaktan büyük keyif alacaktır. Çocuğunun hataları karşısında sinirlenmek yerine onu anlamaya çalışacak ve onunla konuşmayı tercih edecektir.

 • Oğlak Erkeği Nasıl Bir Baba Olur?

Oldukça çalışkan, azimli, hırslı ve tuttuğunu koparan bir tip olan oğlak burcu erkeği aynı zaman da ideal bir eş ve baba adayıdır da. Çocuğuna karşı sorumluluk bilincinde olan oğlak burcu erkeği çocuğunu şımartmadan gerektiğinde ceza da vererek onun ihtiyaçlarını karşılayacak ve iyi bir birey olarak yetişmesini sağlayacaktır. Çocuğu için yaptığı fedakârlıklar karşılığında itaat ve saygı bekleyecektir.

 • Kova Erkeği Nasıl Bir Baba Olur?

Çok yönlü olan bu burç çevresinde de anlaşılmakta güçlük çeker. Çalışkan, azimli ve her zaman hedefleri olan kova burcu erkeğinin eğitime son derece önem veren bir baba olacağı kesindir. Bu yüzden muhtemelen çocukları matematik sorunu yaşamayacaktır, babaları onlara yardımcı olacaktır. İyi bir dinleyici olan kova burcu erkeği çocuklarının hayalperest dahi olsa konuşmalarını titizlikle dinleyecektir.

 • Balık Erkeği Nasıl Bir Baba Olur?

Uyumlu yapısı ile dikkat çeken balık burcu erkeği tartışmalardan kaçınacak ve kendisine huzurlu bir liman arayacaktır. Oldukça hayalperest olan balık erkeği bu yapısı ile çocuklarına masal anlatmaktan sıkılmayacak ve harika bir baba olacaktır. Çocuklarıyla güzel vakit geçirmek adına her şeyi yapacaktır; onları istedikleri yere götürecek, istedikleri şeyi alacak ve istedikleri hayal kahramanının kılığına girecektir. Çocukları tarafından sevilmesi tartışılmayacak bir baba olacaktır. Çocukları ile ilgili bir sorun yaşandığında onları asla azarlamayacak onları zevkle ve sabırla diyerek çözümler üretecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Koç Annesi dedi ki:

  Eşim de oğlum da koç burcu.
  Gerçekten koç erkeği başka bir baba. Belki de en iyi babalardan birisidir.
  Oğlumla çocuk oluyor resmen. Aralarında farklı bir bağ var.