Hangi Burç Neden Korkar?

Birçok karakteristik niteliği barındıran burçlar, kişinin korkularına da ayna tutmaktadır. Belirli özelliklere bağlı olarak hangi burcun neden korktuğu tahmin edilebilmektedir. Kimi zaman farkında olunan bu durum, bazen de gizli kalabiliyor. Sizler de burcunuzun korkularını kendi hayatınızla karşılaştırmak ve fobilerinizin farkına varmak için yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Koç Burcu Neden Korkar?

Otorite kurmaktan hoşlanan, özgürlüğüne düşkün olan Koç burcu, kendisinin rahatlığına ve sınırlarına tehdit oluşturabilecek durumlardan hoşlanmaz. Kısıtlandığını hissedebileceği aşktan ve birine bağlanmaktan korkabilir. Kontrol edemediği süreçlerde ve hareketinin kısıtlandığı durumlarda yine rahatsızlık hissedecektir. Fiziksel olarak hareketli bir yapıları olması sebebi ile oturma korkusu yaşayabilirler. Yaşlanmak, hastalanmak gibi durumlardan son derece korkarlar, bağımlı olmak onlara göre değildir.

Boğa Burcu Neden Korkar?

Sükûneti ile bilinen Boğa burcu, dış etkenlerden etkilenmekten huzursuz olabilir. Kendisine ait bir şeye ortak olunması, işlerine karışılması korkularının temelidir. Rekabetten çekinirler. Sakin mizaçları gereği hızlı olan şeylerden korkarlar. Aheste bir yapıları olduğu için bu ritimlerinin bozulmaması gerekir. Kendi belirledikleri sınırlarda olmak isterler, aksi durumlardan çekinirler. Uzun ve derin düşünme eğilimi olduğundan hızlı karar verip uygulanan kişi ve durumlardan uzak kalacaklardır.

İkizler Burcu Neden Korkar?

Yeniliğe açık ve çabuk kavrama yetileri ile bilinen ikizler burcu, işlerine karışılmasından hoşlanmazlar. Sınırlandırılmaktan korktukları bilinir. Emir almaktan hoşlanmadıkları için onlara neyin nasıl yapılması gerektiğini anlatmak dezavantajlı bir durumdur. Pratik zekaları ve konuşma yetenekleri dolayısıyla girdikleri ortamda dikkat çeken İkizler, en çok konuşma yeteneğini ve ellerini kaybetmekten korkar. Sabırsız olmaları sebebi ile seçeneklerin olmaması, sabit kalmak onları korkutacaktır.

Yengeç Burcu Neden Korkar?

Evcimen ve sevdiklerine bağlı olması sebebi ile yengeçlerin en büyük korkusu alan korkusudur. Kendisini huzurlu hissettiği ortamdan alıkonulduğu takdirde huzursuzluk yaşayacaktır. Genel olarak korkmaktan korkarlar. Kötü şeyler yaşama ihtimalini düşünerek kendilerini huzursuz edebilirler. Çevresine karşı evcil olan Yengeç, sevdiklerine ve kendisine bela gelmesinden korkar.

Aslan Burcu Neden Korkar?

Cazibesi ile bilinen Aslan, kendi otoritesini ve imajını zedeleyebilecek her durumdan korkabilir. Aslan burcu onaylanmaktan, ayrıcalıklı olmaktan ve hayranlıktan hoşlandığından, bu durumlara tehdit oluşturabilecek durumlardan çekinir. Onların yok sayılması, fark edilmemesi ve unutulması en büyük korkularıdır. Önemli bir yerde olduğunu hissetmek isteyen Aslan, aksi durumda korkunun pençesine düşecektir.

Başak Burcu Neden Korkar?

Titizliği ile bilinen Başak burcu, mikroplardan ve kendisini hasta edecek durumlardan korkar. Temizlik, düzen ve hijyene önem veren Başaklar, kaos olan bir ortamda bulunmaktan çekinir. Karmaşadan uzak sakin ve kendilerine göre düzenlenen bir yaşam için çalışırlar. Aksi durumda huzursuz hissedeceklerdir. Muntazam olmayan şeyler onların korkusudur. Kendi kontrollerinde olmayan durumlarda da yine korku hissine kapılacaklardır.

Terazi Burcu Neden Korkar?

Uyum ve dengeyi simgeleyen Terazi burcu, dengesizlikler ve karmaşık durumlardan korkarlar. Sosyal yönleri güçlü olduğundan yalnız kalmaktan çekinirler. Duygusal ve alıngan yapıları sebebi ile yanlış eş seçimi ve özel hayatında yaşayabileceği mutsuzluktan korkarlar. Kararsızlık hissettikleri noktada değişimlerden çekinir, engellenemez durumlardan olabildiğince uzak dururlar. Rutin hayatı benimsemeyi seven Terazi, farklılıklardan kaçınır.

Akrep Burcu Neden Korkar?

Tutku ve gücü simgeleyen Akrep burcu, iktidarını kaybetmekten korkar. Tüm iplerin elinde olmasından hoşlandığı için bunu kaybetmek kendilerini kötü hissettirecektir. Alay edilmekten, küçük görülmekten korkarlar. Korktuğu durumlardan uzak kalamadığı için ayrı bir sempati besleyebilmektedir. Âşık olmaktan korkarken âşık olması, birini ya da bir şeyi kaybetme korkusu varken kaybetmek için elinden geleni yapması Akrep burcunun özelliklerindendir.

Yay Burcu Neden Korkar?

Maceracı bir yapıya sahip olan Yay burcu, sınırlandırılmaktan korkar. Kuralları, gelenekleri önemsemez. Farklılıkları ve değişkenliği sevdiğinden gündelik ve rutin işlerden hoşlanmaz. Kandırılmaktan korkarlar. Araştırmacı yapılarından dolayı gerçeği kendileri bilmek isterler. Eğitimli ve bilgili olduklarından dolayı başka birinin onlardan daha fazla bilgiye sahip olması huzursuz olmalarına sebep olacaktır.

Oğlak Burcu Neden Korkar?

Başkalarının söylediklerine kulak asması ile el âlem ne der düşüncesinde olan Oğlaklar, onaylanma ve kabullenilme ihtiyacı hissederler. Tam tersi durumdan çekinirler. Saygısızlıktan ve küçümsenmekten korkarlar. Disiplinlerinin yüksek olması sebebiyle işkolik olarak bilinirler. Her türlü durumda kısa yoldan çözüm bulurlar. Çaresizlik onların en büyük korkusudur. Parasız kalmak da Oğlaklar için bir korku niteliğindedir.

Kova Burcu Neden Korkar?

Gelişmekten mutlu olan Kova burcu, sınırlandırılmaktan ve hareketlerinin izlenilmesinden hoşnut olmaz. Kendi sınırlarını kendisi çizmek ister, aksi durumdan çekinir. Kendi kaderini belirleyememekten, kararına etki edilmesinden korkar. İstediği zaman dilediği gibi davranmak ve yaşamak isterler. Okul, evlilik hayatı, iş gibi disiplin ve kurallar barındıran olgulardan korkarlar. Rutinleşmekten korktukları için değişimi arzularlar.

Balık Burcu Neden Korkar?

İşlerini ve hayatını akışa bırakmaktan hoşnut olan Balık burcu, zamanla sınırlanmaktan ve yarışmaktan korkar. Kendi düşünceleri ile hayal dünyasında yaşamaktan mutluluk duyan Balıklar, hayatın acı gerçekleri karşısında çaresiz hissetmekten korkarlar. Göz önünde olmaktan çekindikleri için topluluk önünde konuşmaktan uzaktırlar. Hayalci ve duygusal yapıları sebebi ile duygularını ifade edememekten çekinirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Meltem dedi ki:

    Burçların en korktuğu şeyleri çok güzel incelemişsiniz. Kova için en korkunç şey özgürlüğünün elinden alınması.