İkizler Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Merkür gezegeni İkizler burcunun yönetici gezegeni olmasının yanında tarafsız ve akılcı olmanın başlıca sembolü niteliğindedir. Merkür’ün bulunduğu konum İkizler insanının duygu ve düşüncelerini dolaylı olarak etkilemektedir. Bu doğrultuda araştırma ve öğrenme isteği, akıcı konuşabilme yeteneği ve bilginin diğer insanlarla paylaşılması konuları yönetici gezegenin temel etkilediği alanlardır.

Merkür sayesinde İkizler burcunun yazılım ve iletişim konularında ön planda olmaları kaçınılmazdır. Ancak Merkür’ün gerileme sürecine girmesi ikili ilişkilerde birtakım sorunların ortaya çıkması anlamını taşımaktadır. Tam anlamıyla İkizler burcu yönetici gezegeni olan Merkür’ün tüm alanlarda etkisini hissetmektedir.

İkizler Burcunun Doğum Haritasına Merkür’ün Etkisi

Doğum haritasında Merkür’ün etkisi bulunan burçlar özellikle iş alanındaki kararların şekillenmesinde tesir altında kalmaktadır. Hakimiyetinde sembolü olarak kişilerin kendi hayatlarının kontrolünü elinde bulundurmaları mümkündür. Aile ilişkileri, seyahat planları ve halkla ilişkiler gibi pek çok konu İkizler burcunun Merkür yönetiminde kalarak etkilendiği diğer alanlardır.

Merkür İkizler Burcunu Ne Kadar Süre Yönetir?

Direkt olarak İkizler burcunu etkisi altına alma özelliğine sahip olan Merkür, bu burçta yaklaşık 10 hafta kadar kalabilir. Dünyaya konum olarak en yakın gezegenlerden biri olarak Zodyak’ın 3. evi İkizler burcuna denk gelmektedir. İkizler ’de kaldığı sürece farklı açılarla etkide kalan kişilerin ters açı durumlarında yaşamlarına dair hakimiyetlerinin azalması ve aksiliklerin yaşanması söz konusu olabilir.

Merkür’ün Yönetimindeki Diğer Burçlar

Gezegenler bizzat yönettikleri burçların dışında kendilerine özgü enerjilerini rahat gösterebildikleri diğer burçlarda da görünebilirler. İkinci bir etki alanındaki burç, yönetilmekten çok enerjinin kolay ifade edilmesine olanak sunar. Merkür bu noktada Kova burcunda 11. evde yükselişe geçebilmektedir. Aslan burcu Kova burcunun karşısında bulunduğu için 5. evde düşüşe geçer. Merkür gezegeninin yönettiği diğer burçlardan biri de Başak’tır. Zodyak’ın 6. evi Başak burcunu ifade etmektedir.

Merkür’ün İkizler Burcunun Sağlığına Etkisi

Astroloji alanında kalsiyumun simgesi durumunda olan Merkür, bu özelliğinden dolayı İkizler burcu insanlarının kemik sağlığını doğrudan etkilemektedir. Haritada mevcut olan Merkür dil, beyin ve sinir sistemi gibi konularda ışık tutucu role sahiptir. Açısı sert ise kişilerde asabiyet, gerginlik ve uykusuzluk gibi sorunlarla karşılaşmak olası olabilir.

Doğum sırasında Merkür’ün bozuk olması kalsiyum vitaminine dair bazı dengesizliklerin yaşanmasına yol açtığı astrolojik araştırmaların önemli sonuçlarından biridir. İkizler burcunun sinir sistemi ile ilgili pek çok konu Merkür’ün konumu ve temsil ettikleri ile ilgilidir.  Sağlık yönünden fazlaca etkilenmiş kişiler için yürüyüşler yapmak rahatlatıcı özelliğe sahiptir. Günlük yaşamlarında çok fazla hareket etmeyen İkizler ’in olabildiğince aktif olmaları vücutlarındaki kalsiyumunda yeterince emilmesini sağlayacaktır. Maddi konuları aşırı önemsemeleri de sinir sistemlerinin bazen gereksiz yere yıpranmasına yol açabilir.

Merkür Yönetici Gezegenin Psikolojiye Etkisi

İkizler burcunun iletişim alanında yetenekleri ve yetersizlikleri gibi konularda bilgi sahibi olabilmek için Merkür’ün haritadaki yerine bakmak yeterlidir. Öğrenme ve araştırma duyguları aşırı gelişmiş olan İkizlerin bu konularda Merkür’ün kötü açısı nedeniyle yetersiz hissetmeleri durumunda agresif olmaları kaçınılmazdır. Böyle dönemlerde sıkça öke nöbetleri geçirirler ve etrafındaki kişileri kırmaktan çekinmezler.

Yönetici gezegenden aşırı etkilenilmesi durumunda ise bunalım içine girmek ve sürekli sinirli olunması İkizler burcuna sahip kişilerin sık sık kişilik bozukluğu gibi rahatsızlıklarla yaftalanmalarına neden olabilir.

İkizler Burcu Merkür İlişkisi

Astroloji haritasında neredeyse 2,5aylık süre boyunca ikizler burcunu yöneten Merkür gezegeni, bu kişilerin maddiyat ve duygusal konularda önemli değişikliklerin yaşanmasına neden olmaktadır. Özellikle objektifliğin sembolü olarak İkizler burcunun olaylar karşısında tarafsız bir tavır sergileyebilmelerinde oldukça etkilidir. Ayrıca Merkür’ün konumu eğitim ve öğretim hayatının da doğrudan etkilenmesine neden olmaktadır. Bu anlamda Merkür İkizler ‘de iken öğrenme, iletişim ve konuşmak son derece önemlidir. Güneş’e sadece 28 derece uzaklık açısında bulunmasından dolayı Merkür İkizler ’den önce ya da sonra gelen burçlarda da yer alabilir.

Merkür Etkisinde İken İkizler Burcunun Genel Özellikleri

Başak ve İkizler burcunun yöneticisi olan Merkür, akılcı ve gerçekçi bir şekilde yaşamlarını sürdürmeyi tercih ederler. Kendi çıkarları doğrultusunda davranmak yerine başkaları memnun etmek adına davranışta bulunmayı seçerler. Hızlı düşünme becerileri oldukça gelişmiştir ve bu özellikleri nedeni ile dışardan bilim adamı havasında bir görünüme sahiptirler.

Olağanüstü bir konuşma yeteneğine sahip olurlar. Çabuk karar verici özellikte olmalarına karşın verdikleri fikirden çabuk sıkılırlar. Çoğu zaman ise karar verirken başka insanların duygularını görmezden geldikleri için fikir çatışması yaşayabilirler.

Merkür Retro’su ve İkizler Burcu

Merkür’ün bulunduğu konumdan gerilemesi durumuna Merkür Retro’su adı verilmektedir. Astroloji anlamda gerileme durumu aslında bekleme ve dinlenme sürecini ifade etmektedir. Sert açı pozisyonunda olacağı için Merkür yönetiminde olan İkizler gibi burçların da bu dönemde daha dikkatli davranmaları gerekmektedir. Sözleşme imzalamaktan ya da yeni işlere başlangıç yapmaktan bu dönemde uzak durulmalıdır. Aksi halde yapılan sözleşmelerin iyi sonuç vermesi beklenmez. Ayrıca mecburiyet olmadığı sürece seyahate çıkılması önerilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İkizler Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri için yorumda bulun

    İkizler Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İkizler Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri için ilk yorumu yapabilirsin.