Boğa Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Güneşe konum itibariyle en yakın gezegenlerden ikinci sırada yer alan Venüs, güzellik ve lüksün simgesi niteliğindedir. Bu sebeple güneşe yakın olan burçların yönetici gezegeni durumundadır. Boğa burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, aynı zamanda terazi burcunun da yöneticisidir.

Boğa burcunun yoğun tesirde kalması halinde sevgi ve aşk konuları son derece hareketlidir. Venüs’ün bu noktadaki etkileri nedeniyle kişilerin aşırı sevgi bağı ile bağlanmaları ve mutluluktan havaya uçmaları bu nedenledir. Venüs’ün Zodyak’ta bulunan evine göre ise kişiler sevdiklerini nasıl etkilemeleri konusunda ipucu edinebilirler.

Boğa Burcunun Doğum Haritasına Venüs’ün Etkisi

Herhangi bir burcun doğum haritasında Venüs gezegeninin bulunması halinde bu kişilerin yaşam çizgileri bulunulan eve göre değişiklik gösterecektir. Zodyak’taki 2. ev Boğa burcunun güçlü olduğu evredir. Astrolojik anlamda Venüs kirli kan ve saçları temsil etmektedir. Ayrıca bulunduğu konum itibariyle duygusal olarak karakteristik yapısının şekillenmesi söz konusudur. Motivasyonun düşük olduğu anlarda hastalıklara yakalanmak bu kişiler için daha mümkündür.

Venüs Gezegeninin Boğa Burcuna Etkileri

Evrendeki tüm güzelliklerin simgesi niteliğindeki Venüs, yöneticisi olduğu Boğa burcunun da aynı güzelliklere ev sahipliği yapmalarına olanak sağlamaktadır.  Dünyaya ve güneşe olan konumu nedeniyle de maddi anlamda kişilerin olumlu yönde etkilenmelerini sağlayıcıdır. Aynı zamanda aşk hayatının büyük ölçüde yolunda gitmesinde etkilidir.

Güneşe yakın olan konumu nedeniyle Boğa urcunda 5 haftaya kadar kalabilmektedir. Zodyak evlerindeki turunu yaklaşık 12 haftalık bir süreçte tamamlar. Terazi burcunun de tesirinde olan Venüs, Başak ve Akrep burçlarında zayıf bir etkiye sahiptir. Burç haritasında Venüs’ün olumlu açıları ile karşılaşılması halinde aşk, sevgi ve başarıyı elde etmek oldukça kolaydır. Olumsuz açıları ise tembellik ve kararsızlık gibi durumların yaşanmasını kaçınılmaz kılmaktadır.

Venüs’ün Astro Vücut Dili

Vücut fonksiyonlarını da direkt olarak etkileyebilen Venüs gezegeni, Boğa burçlarının da sağlık yönünden yüksek tesir altında kalmalarına neden olmaktadır. Toplardamarları temsil eden bir gezegen olarak, bademcikler ve yumurtalıklarla ilgili sorunları olası kılmaktadır. Açıların burç ile ters etkileşimde olması ise diyet ve hipoglisemi gibi hastalıkların risk grubunda olunmasına neden olmaktadır. Zayıf Venüs açılarından dolayı kan akışının olumsuz etkilerinden kaçınmak için asitli besinlerden kaçınmak fayda sağlayacaktır.

Venüs’ün Boğa Burcuna Enerjik Etkisi

Aşkın ve arkadaşlığın temsilcisi olan Venüs gezegeni doğum haritası üzerinde olumlu ya da olumsuz etkileri Boğa burcunun genel özelliklerini doğrudan etkileyici niteliktedir. Eski dönemlerde Bereket Tanrıçası olarak ifade edilmiş ve aynı zamanda dişiliğinde sembolü olarak ilan edilmiştir. Ay’ın insanın duygularını etkilemesi gibi, Boğa burcu insanının duygularını etkileyici özelliktedir. İkna gücünün kuvvetli olması, çekim gücü ve sevgi gibi konularda oldukça tesirlidir.

Venüs’ün Psikolojiye Etkileri

Yönetici gezegen Venüs’ün Boğa burcu insanlarına olumlu açılarla yaklaşması durumunda psikolojinin de olumlu yönde etkileneceğini söylemek mümkündür. Bu doğrultuda uyumlu ve çekici özellikte olmaları kaçınılmazdır. Gezegenin yoğun etkisi altında kalan kişilerin duygu değişimlerini açıkça belli etmeleri söz konusudur.

Toprak grubundan olmalarından dolayı pratik ve kararlı davranış sergileyebilirler. Maddi anlamda eğilimli lan Venüs etkisi altındaki Boğa’lar lükse aşırı düşkünlükleri ile bilinirler. Sevgiye önem verirler ve sadakat duyguları fazlasıyla gelişmiş durumdadır.

Yönetici Gezegeni Venüs Olan Boğa’nın Diğer Burçlarla İlişkisi

Başak burcu ile uyumlu özellikte olan Boğa, ikili ilişkilerinde aradığı aşkı ve sadakati bu kişilerde bulabilirler. Akrep burçlarının deneyim ve yaşanmışlıklarından ise Boğa erkek ve kadınlarının öğrenecekleri pek çok şey bulunmaktadır.

Güven duygusuna önem veren boğa burcu kişileri, bu konuda kendilerini tatmin etmek için Aslan burcuna yönelebilirler. İş yaşamı ve kariyer konusunda ise Kova burcunun olumlu ve olumsuz etkileri altındadır. Evrenle ilgili konularda ise İkizler yol gösterici konumdadır.

Venüs Yönetimindeki Boğa Burcunun Genel Özellikleri

Sabit ve kararlı özellikleri ile tanınan Boğa Burcu toprak elementi grubundadır. Rahatlıklarına aşırı düşkün olan bu kişiler için konfor her şeydir. Venüs etkisi altında iken sakin tavırları ve sabırlı olmaları ile dikkat çekerler. Alışkanlıklarından vazgeçme konusunda zorlanırlar.

İştahlarının da doğrudan etkilenmesi nedeniyle her zaman kilo almaya müsait yapıdadırlar. Boğa burcuna sahip pek çok kişiye bakıldığında çevreleri tarafından sevildikleri görülür. Sakin bir kişilik özelliğinde olmalarına karşın bazı olaylar karşısında öfke kontrolünü sağlayamayabilirler. Ellerinde bulunan fırsat ve imkanları en doğru şekilde değerlendirir ve maddiyattan çok estetiğe daha çok önem verirler. Venüs gezegeninden aldıkları olmuşuz açılar nedeniyle boğaz rahatsızlıklarına karşı oldukça müsait yapıdadırlar.

Venüs Gezegeni Açıları Ve Beslenme Önerileri

Konumu itibariyle Boğa burçlarının sağlık durumu yönetici gezegenin açılarından pek çok konuda etkilenmektedir. Bu konulardan biri olan sağlık, kişilerin olumsuz açılardan dolaylı pek çok hastalığa yatkın özellikte olmalarına neden olmaktadır. Özellikle cinsel sağlık yönünden Boğa burcu kişilerinin fazlasıyla dikkatli olmaları önerilmektedir.

Zayıf açılara maruz kalan insanların daha hassas oldukları görülür ve saçların da doğrudan etkilenmesi kaçınılmaz olur. Besinlerden ya da ek takviye olarak E vitamini alımına dikkat edilmelidir. Özellikle doğum haritası üzerinde Venüs’ün sert açıları ile karşılaşan kişilerin AIDS ve frengi gibi hastalıklara karşı önlem almaları önerilir. AIDS hastalığına yakalanmaları durumunda kan damarı duvarlarının zarar görmesi ve daha fazla miktarda e vitaminine ihtiyaç duyulması olasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Tontik dedi ki:

    İştahımın ve kilolarımın tüm suçlusu Venüs diyebilir miyim? 🙂

  2. Nil Işık dedi ki:

    Kesinlikle suçlu venüs bence 🙂
    Tembellik, oburluk hepsi venüsten. Yoksa benden çok çalışkan bir insan olurdu.