Koç Burcu Kadını Kıskanç Mıdır? Kıskanırsa Ne Yapar?

Koç burcu kadınının kıskançlığı cazibe ve savaş yıldızının kapsamındadır. Cazibe ve savaş yıldızının en bilinen özelliklerinden bir tanesi kıskançlıktır. Bu nedenle koç burcundaki kadınların da son derece kıskanç olduklarını söylemek mümkündür.

Genel olarak ön planda olmayı severler. Geriye düşeceklerini fark ettikleri anda ise kıskançlığa başlarlar. Daha çok beğenilme ve bir şeyleri kendi istedikleri şekli ile yönetme istekleri, kıskançlıklarını tetiklemektedir.

Koç Burcu Kadını Kıskanç Mıdır?

Koç burcunda doğan kadınların kıskanç olması sıklıkla görülen bir durumdur. Yapılarında; birilerinin onlardan üstün olmasını kabullenmeme özelliği bulunmaktadır.

Çalışan bir koç burcu kadını; terfi alacağı zaman, yerine başka bir kişi ve özellikle bir kadın terfi alırsa, buna çok üzülür ve kıskançlık durumu direkt ön plana geçer.

Eğer bir ortamdaysa, kendinden daha güzel giyinmiş biri varsa ve kendisi de güzel görünmeye takıntılı ise bu durum onda kıskançlık oluşturabilir. Kendinden daha iyi yemek yapan, daha çalışkan ya da daha güzel birini görmek koç burcu kadını kıskançlığını ortaya çıkarabilir.

Koç Burcu Kadını Neleri Kıskanır?

Koç burcu kadınının kıskandığı şeyler diğer kişilerin, daha iyi olduğunu düşündüğü herhangi bir şey olabilir. Çünkü kendisinden daha üstün seviyede biri olmadığına kendini inandırır ve çevresine de bunu kabullendirmek ister.

Aynı zamanda karşı tarafa karşı aşırı derecede eleştiricidir ve bu da aslında kıskançlığının belirtisidir. Karşı taraftaki kişinin eksik yönlerini gün yüzüne çıkartır ve buna dair sorular sorar. Daha iyi olduğunu düşündüğü konulara çok değinmemeye çalışır. Tüm bu yaptıkları, kıskançlığının bir işaretidir aynı zamanda.

Bir kişi ile olan sohbetinde, karşı tarafa karşı üstünlük kurmak istiyorsa; kendi olumlu taraflarından sürekli bahsetmeyi sever ve karşı tarafta kusur bulmaya çalışır. Böylece benliğini ortaya çıkartır ve kendini tatmin edebilir.

Koç Burcu Kadını Kıskandığını Nasıl Belli Eder?

Koç burcu kadınının davranışları kendini yüceltmeye yöneliktir. Sınavlarda yüksek puanlar almayı amaçlar. Ondan daha yüksek alanları kendi zihninde belirler ve kaydeder. Diğer sınavda, özellikle o kişiyi geçmeye çalışır.

Eğer vücut güzelliğine çok dikkat eden biriyse, daha ince ve zarif olan kişileri kıskanma potansiyeli vardır. Kendinde olan özellikleri, karşısındaki kişide de görürse, bu durum onu mutsuz eder. Kendisinin en iyi olduğuna inandığı için, bir tane daha en iyiye ihtiyaç duymayacaktır.

Kıskandıktan sonra yapacakları ise karakterine göre değişiklik gösterebilir. Dobra biriyse, karşısındakine bu rahatsızlığı belli edecek tarzda pek çok söylem içerisine girebilir. Daha içinde tutan bir kişi ise sadece kıskandığı ile kalır ve bu kıskançlığı içine atar.

Koç burcu kadını, karşısındakini kıskandıysa ve bu durum onu üzdüyse; bir süre sessiz kalabilir ancak sonrasından tabiri caiz ise küllerinden yeniden doğar. Kıskançlığının onu ele geçirmesine izin vermez ve güçlü yapısına devam eder.

Koç Burcu Kadını İlişkide Kıskanç Mıdır?

Koç burcu kadınının ilişkide kıskançlığı konusunda, üstüne yoktur denilebilir. Günlük hayatta da çok kıskanç olması, bu özelliğini ilişkisine yansıtmasının kapısını açmaktadır. Yalnız kalmaktan hoşlanmaz ve yalnız kaldığını hissederse ilişkiyi zorlaştıracaktır.

Kıskaçlığı ile bilinir ve sadece kadınları değil, sevgili veya eşinin erkek arkadaşları bile kıskanabilir. Kendinden daha çok, erkek arkadaşları ile görüştüğünü düşünürse; en ufak bir sebepten dolayı bile eşi veya sevgilisiyle kavgaya başlayabilir.

Partneri olan bir erkek için, diğer kadınlar sadece resmi ilişkisinin olduğu kişiler olarak kalmalıdır. Bunun aksini düşünen bir erkek, bir koç kadını ile birlikte olamaz.

Odak nokta sadece kendisidir. Erkeğe karşı ilgisini belli etmekten çekinmez ancak aynı şekilde kıskandığını belli etmekten de çekinmez. Kıskandığını direkt olarak kabul etmese de tavırları ile bunu fazlasıyla hissettirir.

Koç Kadını Arkadaşlarını Kıskanır Mı?

Koç burcu kadınının arkadaşlığı kıskançlık özelliğinden dolayı kolay olmamaktadır. Genel karakteristik özelliklerine göre değişiklik gösterse de aşırı geniş bir arkadaş çevrelerinin olduğundan bahsedilmemektedir.

Çok kıskanç olmakla beraber, karşısındaki kişiye karşı aşırı eleştirel olduğu için, bir ortamda çabucak arkadaş bulamaz. Eğer kendinden daha üstün özellikteki biriyle karşılaşırsa, o kişi ile de arkadaş olmak istemeyecektir.

İlgi ve hayranlık duyduğu birisiyle aynı ortama girmişse; kıskançlığı buram buram hissedilebilir. Bu hayran duyduğu kişi ile yakın olmak istemez. Çünkü onun için bu; her zaman, kendinden daha iyi birini görmek zorunda kalması demektir.

Koç Burcu Kadını Ailesini Kıskanır Mı?

Koç burcu kadınının aile içinde kıskançlığı hayatın diğer alanlarındaki kıskançlıklarına göre daha azdır. Aile kavramına değer verir ve anne ve baba olgusu onun için oldukça kıymetlidir. İş kardeşlere gelince ise durum, biraz değişiklik gösterebilir.

Kendi yaşına yakın bir kardeşi varsa ve ondan daha başarılıysa, bunu kendine dert edebilir. Hele bir de kardeşi ile çok iyi anlaşmıyorsa, bu büyük bir olumsuzluk demektir.

Kendinden küçük ve erkek kardeşleri varsa, direkt olarak bir kıskançlık söz konusu olmaz ancak ileride bu bir sorun olabilir. Çünkü o erkek kardeşin hayatına yeni bir kadın girecek ve ilgi ablasından, o kadına kaymak durumunda kalacaktır. Tipik bir koç burcu kadını, bu durumu hoş karşılamayacaktır.

Koç Kadınının Kıskançlığı Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Koç burcu kadınının kıskançlığı dilden dile dolaşan bir efsane gibidir. Kıskançlıkta sınır tanımaz ve hoşuna gitmeyen bir durum ile karşılaştığı an, karşısındaki insanı da rahatsız etmekten hiç çekinmez.

Bilinmesi gereken ilk şey; onun parlamasına izin vermektir. Öne geçmek istiyorsa, öne geçebilir. Eğer bir koç burcu kadınına değer veriyorsanız ve onu her şeyi ile kabul ediyorsanız, bunu yapmalısınız.

Kıskançlığı ile baş etmeyi öğrenmelisiniz. Onun istediği şeyleri yapmak ve istemediği şeyleri yapmamak çizgisi üzerinde, kendi istekleriniz ile bir sentez oluşturmalısınız. Ancak bu sayede, daha orta bir yol bulabilirsiniz.

Koç Burcu Kadını Kıskanılmak İster Mi?

Koç burcu kadını için kıskanılmak oldukça önemlidir. Beğenilmek, takdir görmek, herkesin onu onaylaması ve en iyi olduğunu düşünmesi; onun için oldukça gurur verici bir şeydir.

Okulda, ailede, iş yerinde ya da ilişkide; kıskanılmaktan çok hoşlanır. İnsanların, onun; güzelliğini, yeteneğini, başarılarını ya da fiziğini kıskanması onun için inanılmaz bir haz oluşturur. Bunu dile getirmek istemez ancak hoşuna gittiği barizdir.

Koç burcu kadını kıskanıldığında bir zafer kazanmış ve kendini ispatlamış gibi mutlu olur. Kıskanılmanın hoşuna gittiğini kendine sürekli hatırlatan tavırlar içerisine girer.

Koç Burcu Kadınının Kıskançlığı ile Nasıl Baş Edilir?

Koç burcu kadınının kıskançlığı ile baş etmek oldukça güçtür. Bunu yaparken, onu çok iyi tanımak gerekmektedir. Hangi tavrı sevip, neyden nefret ettiğinin analizi iyi yapılmalıdır. Bu sayede; onu sinirlendirmeden, optimal bir yol izlenebilir.

Onu anladığınızı ve kıskançlığının da bilincinde olduğunuzu gösterebilirsiniz. Kıskandığı konunun, aslında çok büyük bir durum olmadığını ona anlatmayı deneyebilirsiniz. Vereceğiniz örnekler, onun inanacağı ve güveneceği derecede sağlam olmalıdır. Aksi halde durum, yine eski haline döner ve kıskanç ve hırslı bir koç burcu kadını ile karşılaşırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Koç Burcu Kadını Kıskanç Mıdır? Kıskanırsa Ne Yapar? Koç Burcu Kadını Kıskanç Mıdır? Kıskanırsa Ne Yapar? için yorumda bulun

    Koç Burcu Kadını Kıskanç Mıdır? Kıskanırsa Ne Yapar? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Koç Burcu Kadını Kıskanç Mıdır? Kıskanırsa Ne Yapar? için ilk yorumu yapabilirsin.