Aslan Burcunun Yönetici Gezegeni Hangisi? Etkileri ve Özellikleri Neler?

Aslan burcunun doğum haritasında yer alan başlıca gezegen Güneş’tir. Güneş’in Aslan burcuna olumlu etkileri durumunda bu kişilerin yaşamlarında istedikleri pek çok şeyi elde ettikleri görülür. Evren’in en parlak ve güçlü gezegenlerinden biri olması nedeniyle, Aslan başta olmak üzere, tüm burçlar Güneş’in tesiri altındadır.

Sevgi, sağlık ve motivasyon gibi kavramların sembolüdür. Ayrıca diğer inşalarda bırakılan ilk etki ve ego gibi konularda Güneş’in yönetimi altındadır. Kişinin kendisine olan saygısı ve bakış açısı gibi detaylar Güneş tarafından şekillenir. Güneş, erkekliği ve otoriteyi nitelemektedir. Yönettiği Aslan burcu kişilerinin yaşamlarında hangi konumda olacakları bu gezegen tarafından yönetilir.

Güneş Ve Aslan Burcu İlişkisi

Zodyak’taki turu sırasında tüm burçları etkisi altına alan güneş, en çok kendini Aslan burcunda ifade eder ve bu nedenle Aslan burcunun yönetici gezegeni özelliğindedir. Doğuştan lider özelliğine sahip olan Aslan, benlik kavramını en iyi ifade eden burçtur. Güneş burcu Aslan olanlar kalbinde önemli temsilcileridir. Sevdiklerini açık yüreklilikle sevebilir ve sevgilerini gözler önüne çok rahat serebilirler. Hayatın önemli kaynaklarından biri olan Güneş, Aslan burcu içinde benzer niteliktedir ve bu kişilere neşe ve mutluluk verir.

Güneş’in Aslan Burcunun Astroloji Haritasına Etkisi

Astrolojik haritada Güneş’in en aktif olarak kendini gösterdiği burçlardan biri Aslan’dır. Bu durum açıkça Aslan burcu kişilerinin doğum günlerinde bizzat olumlu etkilerin hissedilmesini sağlamaktadır. Güneş burcu Aslan olanların doğum günlerinde Güneş her yıl aynı konumuna gelerek mucizevi bir çakışma anı meydana getirir. Bu da kişinin doğum gününde kendini fazlasıyla dinamik ve enerjik hissetmesini sağlar. Güneş geçişi adı verilen bu olay, yılların ilerlemesinden dolayı doğum haritasında doğum gününün bir gün öncesi ya da sonrasına denk gelebilir.

Güneş’in Aslan Burcunun Sağlığına Etkisi

İhtişamı ve iltifatı fazlasıyla seven Aslan burcu, Güneş yönetimine girdiği dönemlerde sakinleşmesi gerektiğini bilmelidir. Hayatını hızlı bir tempo içerisinde geçiren Aslan burcu şahıslarının özellikle kalp sağlıkları konusunda dikkatli olmaları gerekmektedir. Doğum haritasında Güneş 6. ev pozisyonunda ise vücudun vitamin ve mineral dengesini korumak amacı ile önlemler alınması önerilir. Ana enerji kaynağı olan güneş vücudun ihtiyaçları konusunda sinyal vermesi muhtemeldir. A, B1, manganez ve folik asit içeren besinlerle ya da gıda takviyeleri ile bedenin güçsüz düşmesi engellenmelidir. Güneş’in ters açıları nedeniyle sağlık yönünde ters etkilere de maruz kalmak söz konusudur. Bu noktada bazı kronik rahatsızlıklar Güneş’in sert açıları nedeniyle Aslan burcunu vurabilir.

Güneş Aslan Burcunu Ne Kadar Süre Yönetir?

Güneş, Zodyak çevresindeki turunu 1 yılda tamamlar ve bulunduğu her burcu 1 ay boyunca yönetimi altında tutar. Ateş grubundan olan Aslan burcu ise bu süreçte oldukça olumlu etkilenen başlıca burçlardan biridir. Cömert ve plan kurma yeteneği oldukça gelişmiş olan Aslan’ın güneş hakimiyetinde bu istekleri daha da yoğunlaşmaktadır.

İhtiras ve asaletin simgesi özelliğindeki Aslan burcunun karakteristik özellikleri Güneş’in konumu ve açıları nedeniyle doğrudan etkilenmekte ve kendine has özelliklerini zirvede yaşamaktadır. Güneş’in kendi burcu olan Aslan’da olması yaşam enerjisinin de yükselmesini olumlu yönde etkilemektedir. Güneş’in aydınlatıcı gücü nedeniyle 1 aylık yönetilme sürecinde Aslan burcunun parlaması ve aktif bir yaşam sürmesi kaçınılmazdır.

Güneş Burcu Aslan Olanların Psikolojik Özellikleri

Yaşamı boyunca etrafından saygı bekleyen Aslan burcunun bu duyguları Güneş burcu Aslan iken neredeyse doruk noktasına ulaşmaktadır. Mükemmeliyetçi ruhları nedeniyle her işin kusursuz olması için ellerinden geleni yaparlar. Güneş’in sert etki ettiği zamanlarda ise kalabalık ve karmaşık ortamlarda rahat edemez.

Kendine aşırı değer veren Aslan burcu kişilerinin bu yüksek özgüvenleri nedeniyle bazı psikolojik rahatsızlıklara yakalanmaları olasıdır, ancak bu durum Aslan burcunun görmezden gelebileceği hastalıklardır. Aslan burcu içerisinde psikolojisi bozuk olan kişiler daha çok toplumda konumu düşük seviyede olan kişilerdir.

Yönetici Gezegeni Güneş Olan Aslan Burcunun Genel Özellikleri

Güneş gezegeni Zodyak’ta bulunduğu evleri aydınlatıcı ve yükseltici etkiye sahiptir. Ancak burçlar arası planet görünümler mevcut etkinin azalmasına ya da artmasına neden olur. Bu noktada Güneş 3. evde iken Aslan’ın aklını ve iletişim becerilerini ön plana çıkarırken, 7. evde evlilik ve ortaklık gibi konularda kendini göstermektedir.

Aslan burcunun genel özellikleri şekillenirken Güneş’in diğer gezegenlerle olan gerilimli açıları da kişilerin kendilerini ifade etmede zorlanmalarına neden olmaktadır. Güneş burcu Aslan iken olumlu gelen açılar merhamet ve şefkat gibi duyguların yoğun olarak yaşanmasını sağlarken, sert gelen açılar zorbalık ve kibir gibi duygulara kapılmaya neden olabilir.

Güneş Tutulmasının Aslan Burcuna Etkileri

Güneş tutulmasının Aslan burcu yörüngesinde iken meydana gelmesi olumlu ve olumsuz pek çok etki ile karşılaşmaya neden olmaktadır. Bu dönemde duygusal olmak yerine kişilerin akılcı davranmaları yararlarına olacaktır. Tutulma öncesi ve sonrasında ruhu arındıran aktiviteler, güneş tutulmasından en az düzeyde etkilenmeye olanak sağlayacaktır. Olumsuzluklar karşısında ümitsizliğe kapılmak yerine hayatı aynı üzen ve döngü çerçevesinde yürütmeye gayret edilmelidir.

Gerçekleşen doğa olayının ardından Aslan burcunu ziyaret edecek olan Yeniay, güven ve umut duygularının habercisi olacaktır. Bu süreçte bilinçli olmaya dikkat edildiği müddetçe, Aslan burcu bireylerinin karşılaşabileceği aksaklıklar en alt düzeydedir. Alınacak önlemlere inançla birlikte ibadet ve duanın da eklenmesi zorlu bu dönemi rahatlıkla atlatmaya yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aslan Burcunun Yönetici Gezegeni Hangisi? Etkileri ve Özellikleri Neler? için yorumda bulun

    Aslan Burcunun Yönetici Gezegeni Hangisi? Etkileri ve Özellikleri Neler? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aslan Burcunun Yönetici Gezegeni Hangisi? Etkileri ve Özellikleri Neler? için ilk yorumu yapabilirsin.