Koç Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Koç burcunun yönetici gezegeni olarak yüzeyi kırmızı olan Mars gezegeninin olduğu bilinmektedir.  Koç burcu ile Mars gezegeninin haritadaki konumu ise liderlik, azim ve harekete geçme gibi özelliklerle bağdaştırılmaktadır. Mars, Akrep burcunun da yardımcı yöneticisi olarak bilinmektedir.

Enerji düzeyi bir hayli yüksek olan Mars, Koç burcu şahıslarının öfkeli bir kişilikte olmalarına neden olabilir. Bu öfke durumu ise geçicidir ve sevilen insanların zarar görmeyeceği seviyededir. Yönetici gezegeni ağırlıklı olarak Mars olan kişilerin güçlü ve mücadeleci bir kişilik yapısında oldukları görülür. Hayatta belirlediği hedefler uğruna çalışan Koç burcu, haksızlık karşısında da susmayan kişilerdir.

Koç Burcunun Doğum Haritasında Mars’ın Etkisi

Mars gezegeni burçlar aleminde Koç ve Akrep burçlarının yönetici gezegeni özelliğindedir. Astroloji dilinde bu duruma Mars’ın Koç ve Akrep üzerinde ağırbaşlı etkisinin olduğu söylenir. Koç ve Akrep burçlarının doğum haritalarında Mars’ın bulunması halinde bir eve müdahil olmak bu burçlar için söz konusudur.

Mars Zodyak’taki 1. ve 8. Evrelerde Koç burcu üzerinde etkilidir. Burçları yöneten gezegenlerin karşılarında yer alan burçlar için bazı evrelerde zararlı olabilirler. Bu konuda Mars Terazi ve Boğa burçlarının 7 ve 2. evrelerinde zarar vericidir. Yönetici gezegenin bu herhangi iki burçta olması halinde bazı konulardaki hakimiyet yeteneğini kullanmada kişiler zorlanabilir.

Mars Gezegeninin Psikolojiye Etkisi

Mars’ın yönetici özeliğinden aktif bir şekilde etkilenen Koç burcu kişilerinin sıcakkanlı ve aceleci oldukları görülür. Özgüvenleri oldukça yüksek, ses tonları ise yüksek ve fark edilir niteliktedir. İrade yetenekleri ve kararlı duruşları pek çok diğer burca nazaran oldukça fazladır. Amaçlarına ulaşmak için ellerinden geleni yaparlar ve yenilgi duygusundan pek haz haz etmezler.

Mars gezegeni Koç burcunun genel anlamda lider ruhlu bir kişilikte olmaları konusunda oldukça etkilidir. Özellikle yoğun bu gezegenin etkisi altında kalanların haksızlığa karşı gelme ve intikam duygusu fazlasıyla gelişmiş durumdadır. Cesur ve merhametli yanlarının yanı sıra çocuksu yanlarını da her yaşlarında muhafaza edebilme yeteneğine sahiptirler.

Mars Gezegeni ve Astro Vücut Dili

Mars’ın haritaya olan açısı ve konumu neticesinde cinsel fonksiyonların ve kanda bulunan alyuvarların ne durumda olduğunu bildirmektedir. Vücudun temel salgısı özelliğindeki bu hormonlar Mars’ın astro vücut dilinde belirlenebilmektedir. Mars’ın koç burcunu bu anlamda etkilemesi nedeniyle bu kişilerin sıkça ateşlendikleri görülmektedir. Bu durum Mars etkisi altında iken kortin ve adrenalin hormonlarının yeteri kadar salgılanmamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca açısı Koç burcuna kötü durumda olan Mars vücutta bulunan toksitlenmenin fazla olmasına neden olmaktadır. Bu doğrultuda yoğun Mars etkisi altında olan koç burçları duygusal anlamda ağır etkilenmeler yaşayabilir ve bu durum kanın kimyasal yapısının değişmesine neden olur. Vücudun bu denli olumsuz etkilenmesi ise bakteriyel hastalıklara karşı kişinin açık olmasına neden olmaktadır.

Mars’ın Koç Burcuna Enerji Gücü

Beklenmeyen afetlerin ve yangınların simgesi niteliğindeki Mars, mitolojide savaş tanrısı olarak tanımlanmaktadır. Bu nedenle Mars’ın yönetiminde olan koç burçlarının zaman zaman saldırgan ve aşırı enerjik olmaları bu sebepledir.

Yönetici gezegenin sahip olduğu yüksek enerjiden dolayı Koç burcunun rekabet sever ve cesur olduklarını söylemek mümkündür. Ayrıca cinsel gücü yönlendirilmesinde de Mars’ın konumu ve burca olan etkileşimi söz konusudur. Koç burcu bireylerinin son derece iddialı bir yapıda olmaları da Mars gezegeninin etkisinde olmalarından kaynaklanmaktadır.

Marsın Psikolojiye Olumsuz Etkileri

Mars gezegeninin olumlu etkilerinin yanı sıra birtakım olumsuzlukları da mevcuttur. Olumsuz tesiri altında kalan Koç burçlarının kavgacı ve fevri hareket ettikleri görülür. Bu kişiler çoğu zaman zorba bir kimliğe de bürünebilirler. Emir vaki şeklindeki iletişim tercihleri nedeniyle karşılarındaki insanın korkmasına neden olarak istediklerini elde etmek isterler. Bu etkide kalan koçların yıkıcı olduklarını ve etrafına zarar verebileceklerini söylemek mümkündür.

Mars’ın aşırı etkisi altında kalan kişilerin olumsuz enerjiden paylarına düşeni almaları durumunda oldukça merhametsiz ve sert bir yapıda olabilmeleri mümkündür. Genel psikolojinin olumsuz etkilenmesi nedeniyle çevresindeki her şeye karşı öfkeli ve huzursuz olan koç burcu çoğu zaman da bencildir.

Koç Burcunun Mars Merih Özellikleri

Mars gezegeninin genel özellikleri itibariyle ihtiraslı bir yaradılışa sahip olan koç burçları aşka aşırı düşkünlükleri ile bilinirler. Sevdiklerine insana karşı büyük bir sadakat duygusu beslerler. Kıskanç olmalarının yanı sıra kendilerine yapılan ihanetleri kesinlikle affetmezler.  Çocuklarına aşırı düşkün olan bu kişiler çapkınlık huylarından da çok kolay vazgeçemezler. Aile yaşamına düşkün bir yapıda olmalarına karşın kavga ve gürültü ailelerinden eksik olmaz. Yöneticisi Mars olan koçların yüz hatları keskindir ve kendilerini her daim zinde hissederler.

Yönetici Gezegeni Mars Olan Koç’un Diğer Burçlarla İlişkisi

Yıldızı Mars Merih olan koç burcu ateş grubundadır. Dost niteliğindeki burcu İkizler, düşmanı ise Yengeçtir. Genel tabiatı nedeniyle düşmanı su grubundaki burçlardır. Koç burcunun aşırı etkisi altında dünyaya gelen kişilerin asi ruhlu ve disiplinsiz olmaları dikkat çeker. Ateş burcu olmalarından dolayı koç burcu kişileri ile aynı ortamda bulunmak ve onlarla sağlıklı iletişim kurabilmek oldukça zordur.

Çocukluk ve gençlik dönemleri oldukça hareketli ve haşarıdır. Olayları anlayabilme yetenekleri oldukça güçlüdür. Yüksek enerjiye sahip olmalarından dolayı Koç burcunun aynı burçtan bir kişi ile olan birlikteliğinde heyecan ve ihtiras doruk noktasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Koç Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri için yorumda bulun

    Koç Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Koç Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri için ilk yorumu yapabilirsin.