Kova Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Özgüven dolu karakteristik özelliklere sahip Kova burcunun yönetici gezegeni Uranüs’tür. Yaşamda meydana gelen sürpriz olayların ve geleceğe yönelik gelişmelerin haberi Uranüs’te gizlidir. Yönetici gezegeninin etkisinde kalan Kova burcu prensipleri ve geleneklerinde radikal değişimler yapabilmektedir.

Hızlı kararlar almak ve değişim Uranüs gezegeninin temsil ettiği başlıca özelliklerdir.  Bu özelliğinden dolayı astrolojide Büyük Uyandırıcı unvanına sahiptir. Kovalar eyleme geçmek ve düşüncelerini hayata geçirebilmek için büyük ölçüde Uranüs’ün yönetimine girmeyi beklerler. Enerjisi Merkür’ün sergilediği enerji düzeyinden daha yüksektir ve bu nedenle etkisi altındaki burçlara katı kuralları yok sayabilme gücü vermektedir.

Kova Burcunun Doğum Haritasına Uranüs’ün Etkisi

Kova burcunu yüksek enerjisi ile belli bir dönem yönetimine alan Uranüs, genellikle Zodyak’taki turunu tamamlama aşamasında Kova burcunda iken yükselişe geçer. 11. ev Kova burcunun doğal evi özelliğindedir, dolayısı ile de Uranüs 11. evde kuvvetli bir enerji sergilemektedir. Toplumda oluşması muhtemel değişimler hakkında bilgi verici olan Uranüs, kişilerin özel yaşamlarında da her daim sürprizlere açık olmanın gerekliliğini ortaya koymaktadır. Nesil farklılıklarının en yoğun yaşandığı burç ve gezegen olarak özgürlük ve kuralsızlık her şey demektir.

Uranüs Kova Burcunu Ne Kadar Süre Yönetir?

Bireylerin karakteristik özellikleri ya da genel yaşamlarından çok toplumsal değişmelerden sorumlu olan Uranüs, Zodyak’taki turunu tam olarak 84 yılda tamamlamaktadır. Bu süreç her burçta 7 yıl kaldığını ifade etmektedir. Kova burcunda aktif olarak 7 yıl kalan Uranüs pek çok olumlu açıdan özellik kazandırmaktadır. Özgürlük, yeni arkadaşlıklar edinme, yeteneklerin keşfedilmesi ve nezaket gibi birçok konuda olumlu gelişmelerin olduğu gözlenir. Olumsuz olarak ise; olaylar karşısında kışkırtıcı olmak ve hayatın önemli konularında sapmalar yaşamak gibi etkileri olabilmektedir.

Uranüs ve Kova Burcu Sağlık İlişkisi

Yönetici olarak etkisi altına aldığı burcun hayat enerjisini yükselten Uranüs, bu özelliğini en çok Kova burcunda göstermektedir. Doğal olarak Kova burcu kişileri yönetici gezegenin etkilerinden sağlık açısından da yararlanmaktadır. Gezegenin sert açılarla burcunu yönetmesi nedeniyle kova burçlarının sinir sistemi hastalıklarına yakalanmaları daha kolaydır.

Epilepsi ve zona gibi ciddi rahatsızlıklara da oldukça yatkındırlar. Uranüs’ün konumu ve durumu neticesinde bazı hormonların nasıl çalıştığına dair izlenimler elde etmek de mümkündür. Bozuk durumda gelen açılar vücuttaki kalsiyum dengesinde anormallikler yaşanmasına neden olabilir. Bu sebeple yönetici gezegeni ile doğum haritasına baktıranların gelen sert açılar doğrultusunda kalsiyum düzeylerini dengede tutmaya çalışmaları önerilir.

Uranüs Açılarının Psikolojiye Etkileri

Değişimin temsilcisi olan Uranüs etkisindeki Kova burcu da sabit kalmaktan çok fazla hoşlanmayan bir burçtur. Aklında her zaman yaşama dair planlarının olması, odaklanma sorunu yaşamalarına neden olur. Psikolojik alanda genellikle aşırı hareketlilik ya da dikkat eksikliği gibi sorunlarla karşılaşırlar. Sürekli hareketli olmalarından dolayı duygularını kontrol etmeleri de zordur.

Olaylara bazen beklenmedik tepkiler vererek çevresindekileri şaşırtabilirler. Davranışlarının ve yaşam şeklini belirlerken yaptığı seçimlerin önemli kısmı Uranüs’ün açıları ile doğru ilişkilidir. Olumlu açılarla dinamik bir yaşam enerjisine sahip olurken, sert açılar aşırı hareketli bir kişiliğin olumsuz yanları ile karşılaşmaya neden olabilmektedir.

Uranüs Etkisindeki Kova Burcunun Genel Özellikleri

Hava grubunun burçlarından biri olan Kova, Uranüs’ün değişken özelliklerinden faydalanan başlıca burçlardan biridir ve bu sayede orijinal kişilikler genellikle Kova burcundan çıkmaktadır. Yönetici gezegeninden aldığı olumlu enerji ile her zaman yeniliklere açık ve algılama güçleri üst düzeydedir. Kendilerinden istenen yardım isteklerini geri çevirmekten çekinirler.

Kişilikleri hareketli bir tarza sahiptir ve her daim etrafındaki kişiler tarafından sevilmek ve beğenilmek isterler. Uranüs’ün astro etkisi olarak aniden gelen konsantrasyon gücü, değişiler karşısında araştırma gücünün yüksek olmasına olumlu etki etmektedir. Bilgi aşığı olan kova burcu araştırma ve öğrenmenin tutkunu olmaya neden olmaktadır.

Kova Burcu Ve Uranüs Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Uranüs ile kova burcu arasındaki yakın ilişkiyi net anlayabilmek için 1912 ve 1919 yılları arasındaki toplumsal değişimlere göz atmak gerekir. Yepyeni keşiflerin ortaya çıkması ve siyasi alanda reformların gerçekleşmesi gibi pek çok olay Uranüs’ün etkileridir. Uranüs Kova burcunda iken hayata gelenler genellikle yönetici ruhludur. Kova burcu bireyleri değişimin insanı olmalarına rağmen her biri kendilerine özgü farklı karakterlere sahiptir.

Dost canlısı ve cana yakın olmalarına rağmen, zaman zaman değişken tavırları onları zor kılmaktadır. Karakteristik özelliklerinde alıngan ve kırılgan olmaları yer alsa da karşılarındaki kişiye bu özelliklerini göstermezler. Özellikle hava burçlarının etkisinde kalınması halinde Uranüs’ten gelen etkileri açıkça hissetmek mümkün olacaktır.

Uranüs Yönetimindeki Diğer Burçlar

Sadece Kova burcunu yöneten gezegen olan Uranüs, Akrep burcunda da güçlü karakterdedir. Aslan burcu için ise zararlı sayılabilecek bir gezegendir. Kişilerin kendi özgürlüklerini ilan etme isteklerinin yoğunlaşmasında Uranüs’ün etkileri büyüktür. Üstün sezgi, algılama gücü ve ileri görüşlülük gibi pek çok olumlu özellik Kova burcunda Uranüs’ten ileri gelmektedir.

Doğru olduğu konularda asla ödün verdirtmeyen Uranüs gezegeni Boğa burcunda güçsüz konumdadır. Olumsuz etkilerine maruz kalınması durumunda sosyal ilişkilerde sıkıntı yaşanması ve aşırı tutkulu olunması gibi davranışlar ortaya çıkabilir. Uranüs’ü güçlü olanların bu gücü doğru kullanabilmeleri ve yönetebilmeleri için mutlaka kendi öz denetim becerilerini geliştirmeleri gerekir. Aksi halde hızlı karar verme ve aşırı hareketlilik gibi özellikler yanlış kararlar alınmasına yol açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kova Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri için yorumda bulun

    Kova Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kova Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri için ilk yorumu yapabilirsin.