Kova Kadınının Zaafları ve Hassas Yönleri

Kova kadınının zaafları-hassas yönleri herkes tarafından kolaya anlaşılabilecek yönlerdir. Bir hava burcu olan kova kadınları oldukça dobradır ve aklından geçenleri direkt olan gevelemeden söylerler. Bu nedenle zaaflarını ve hassas yönlerini anlamak çok da zor olmaz. Peki kova kadınlarının zaafları ve hassas yönleri nelerdir?

Kova Kadınları Düşüncesiz Midir?

Düşüncesiz kova kadınları söylediklerini ve hareketlerini çoğu zaman direkt olarak söylediklerinden dolayı düşüncesiz gibi görünürler.

Kova kadınları içlerinde tutmayı sevmeyen bir karaktere sahip olduklarından dolayı sözlerinin ve davranışlarının nereye gittiğini tam olarak anlayamazlar. Bu durum da genel olarak kırıcı olmalarına sebep olur.

Kova Kadını Özgürlüğüne Düşkün müdür?

Özgürlükçü kova kadınları bu konuda oldukça hassas davranırlar. Kendilerini kısıtlayan ya da özgürce yaptıkları davranışları eleştiren kişilere karşı oldukça sert bir tavır takınırlar.

Her konuda rahatça tartışabilen özgürlükçü kova kadınları bağımsızlıkları konusunu tamamen tartışmaya kapatırlar ve laf söyleyecek olanlara da ağzının payını veriler.

Kova Kadını Güvenir mi?

Kova kadınının hassas yönleri arasında güven ilk başlarda gelmektedir. Kova kadınları ne kadar neşeli, eğlenceli, arkadaş canlısı ve samimi gibi görünseler de aslında içten içe çevresine karşı güvensizdir. Aynı zamanda bu durumu açı açık da belli ederler.

Kova kadınları kendilerine çabuk güvenilmesini istemez. Tamamen mantığını kullanarak düşündüğü için her şeyin zamanla olacağını söyler ve güven konusunun da zamana bırakılması gereken bir durum olduğunu savunur.

Kova Kadını Duygusuz Mudur?

“Kova kadınları duygusuz mudur?” sorusu kova kadını tanıdığı olanlar tarafından çok sık sorulan sorular arasında gelmektedir. Kova kadınları için direkt olarak duygusuz demek yanlış olur ancak duygularını belli edemez demek daha doğru olacaktır.

Çok fazla duygusal olmayan kova kadınları fazla duygusallığı da gereksiz bulmaktadır. Bu nedenle çevresinde duygu seline kapılmış kişiler gördüğünde genelde ne yapması gerektiğini bilemez ve konuşmak isterken de düşünmeden konuşup kırıcı olabilir.

Baskı Kova Kadınının Zaafı Mıdır?

Baskıcı kova burcu kadınları özellikle kendisi ile aynı fikirde olmayanlara karşı baskı uygulamak konusunda uzmanlaşmıştır. Kova kadınları kendileri ile aynı fikirde olmayan kişiler ile karşı karşıya geldiğinde çok çabuk sinirlenmeye meyillidir.

Baskıcı kova kadınları kendi dedikleri olsun diye baskı kurmak konusunda da son drece iyidirler. Karşılarındaki kişinin ağzından girip burnundan çıkarlar ve sonuna kendi istediklerini kabul ettirirler. Bu durum bazen karşılarındaki kişinin sıkılıp bunalmasına sebep olabilmektedir.

Kova Burcu Kadını Maceraperest midir?

Kova kadınının zaafları arasında macera önemli bir yer tutmaktadır. Heyecan, tutku, aksiyon onlar için vazgeçilmezdir. Kimsenin cesaret edemediği aktiviteleri yapıp heyecan aramaya bayılırlar. Aynı zamanda bunu o kadar sık yaparlar ki kova kadınlarını boş yakalamak ya da evde bulmak imkânsız gibidir. Risk almak onlar için vazgeçilmez bir tutkudur.

Kova Kadını İçin Hareketli midir?

Hareketli kova kadınları sürekli olarak bir aktivite yapma ya da ayarlama derdindedirler. Onları otururken görmek neredeyse imkansızdır. Gezmek, keşfetmek, rutin olaylardan uzaklaşmak onların en büyük eğlenceleri arasındadır.

Kova Burcu Kadını Kibirli midir?

Kibirli kova kadınları çok gezdiklerini ve çok araştırdıklarını düşündüklerinden dolayı biraz kibirli davranabilmektedirler. Aynı zamanda kendilerine olan güvenleri her zaman tam olduğu için bu konuda tartışmaya girmekten de kaçınmazlar.

Kendilerini her konuda çok beğenirler ve egolarını okşayan kişileri ve aktiviteleri çok severler.

Kova Kadınları Asi Midir?

Asi kova kadınlarını sürekli olarak isyan ederken görmek mümkündür. Asi kova kadınları genellikle hayat şartlarının kötülüğünden özgürlüğün çok kısıtlı olduğundan ve kurallardan şikâyet ederler. Bu durum onların çeşitli sosyal projelerde sözcü niteliğinde olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda bu isyankâr konuşmaları ile de oldukça fazla ilgi görebilirler.

Kova Kadını İnatçı mıdır?

“Kova kadını inatçı mıdır?” sorusuna olumlu yanıt vermek mümkündür. Dediğim dedik olan kova kadınları aynı zamanda inatları sebebi ile çok sık tartışmalara girerler ve kazanmak için de ellerinden ne geliyorsa yaparlar.

İnatçı kova kadınları savundukları düşünceden asla vazgeçmezler. Haksız olsalar bile kendilerini bir şekilde haklı çıkarırlar. Bu da karşılarındaki kişilerin kova kadınlarına karşı olan bakış açılarının olumsuz anlamda değişmesine neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kova Kadınının Zaafları ve Hassas Yönleri Kova Kadınının Zaafları ve Hassas Yönleri için yorumda bulun

    Kova Kadınının Zaafları ve Hassas Yönleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kova Kadınının Zaafları ve Hassas Yönleri için ilk yorumu yapabilirsin.