Yay Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Jüpiter Güneş sisteminde yer alan en büyük gezegendir. Astroloji alanında büyüme ve entelektüelliğin temsilcisi niteliğindedir. Öne çıkan en önemli özelliği ise; Yay burcunu yönetici gezegeni olmasıdır. Doğum haritası üzerinde Jüpiter’in etkilerini güçlü hisseden kişilerin karakterleri sağlamdır ve iyimserlikleri üst düzeydir. Bu kişiler Jüpiter’den aldıkları her türlü enerjiyi kendi lehlerine çevirebilir.

Sert etkilere maruz kalınması iyimserlik konusunda anlamsız davranışlar sergilenmesine neden olabilir. Jüpiter’in büyüklüğü diğer gezegenleri içine hapsedecek kadar devasa büyüklüktedir. Jüpiter’in Yay burcu dışındaki burçlarda da Jüpiter etkisini yoğun şekilde hissedebilir.

Jüpiter’in Yay Burcuna Olumlu Etkileri

Yay burcunun doğum anındaki Jüpiter’in konumu kişilerin neşeli ve pek çok konuda aktif olmalarını sağlamaktadır. Rahatlama ve genişleme yaşanılan süreçler genellikle Jüpiter’den alınan olumlu açılardan kaynaklanmaktadır. Özellikle etkisini yoğun şekilde hissettirdiği zamanlarda sosyal olarak pek çok hoş sürpriz ile karşılaşılması olasıdır.

Yargılama ve adapte olma özelliklerinin üst düzey olması da yönetici gezegenden gelen açılardan dolayıdır. Ateş burcunun burcu olarak Yay insanlarının değişken ruh halinde oldukları söylenebilir. Üst düzey hayal güçleri sayesinde kendileri için her zaman en iyisini düşleyebilirler. Hayatı çok fazla ciddiye almayıp eğlenceli yönlerini görebildikleri için aşk yaşamlarında istedikleri doygunluğa ulaşabilirler.

Jüpiter’in Yay Burcuna Olumsuz Etkileri

Şans ve bereketin temsilcisi özelliğinde olan Jüpiter, sert açıları ile zaman zaman Yay burcu ve diğer etkisi altındaki burçları bu etkilerinden mahrum bırakabilmektedir. Jüpiter genel özellikleri itibari ile insanlara şifa niteliğindeki bir gezegendir. Ancak iyimserlik ve sabırsızlık gibi konularda aşırıya kaçılması Jüpiter açılarından olumsuz etkilenildiğini ifade etmektedir.

Evrendeki en büyük gezegen olması tüm güzellikleri ve iyi kavramları bünyesinde barındırmasını sağlamaktadır. Bu da iyi ve kötü yanlarını doruk seviyesinde yaşamaya neden olmaktadır. Yay burcu kadınlarının öne çıkan en belirgin olumsuz özellikleri arasında aşırı sıkılgan olmaları gelmektedir. Sıkıldıkları ortamı anında terk edebilirler ve genellikle eğlenebildikleri mekanlarda bulunmayı tercih ederler.

Jüpiter Yay Burcunu Ne Kadar Süre Yönetir?

Yönettiği burca genel özelliklerini aktif ve yoğun şekilde sunan yönetici gezegenlerden Jüpiter, Zodyak turunu toplam 12 yılda tamamlamaktadır. Bu süre her burç içerisinde 1 yıl kaldığını göstermektedir. Bereketin simgesi bir yönetici gezegen olması, etkisindeki burcun bir sene içerisinde bolluk ve bereketle dolu bir yaşam sürmesine olanak sunmaktadır. Doğum haritasında Jüpiter’de bulunan burçların bu süre zarfında karşılarına çıkan fırsatları doğru değerlendirmeleri, pek çok konuda refah içinde olmalarını sağlayacaktır.

Jüpiter ve Yay Burcu Sağlık İlişkisi

Astrolojide karaciğerin yönetimi Jüpiter’in elindedir. Olası sert açılar doğuştan karaciğer rahatsızlıkları ve yüksek kolesterol gibi sağlık sorunlarına yol açabilir. Transit gelen Jüpiter açıları dönemsel rahatsızlıkları ifade eder. Bu etki altında bulunan kişilerin diyabet hastalığına karşı riskleri de yüksektir.

Yağların Jüpiter tarafından yönetiliyor olmasından dolayı zararlı yağ içeren yiyeceklerden uzak durulması önerilir. Bilhassa Güneş burcu Yay olanların beslenmeye ekstra özen göstermeleri gerekir. Enerjisi her daim yükselen bir burç olmasından dolayı sağlık konularında iyiye gitmeleri ihtimaller dahilindedir. Vücutta yağlanmaya neden olabilecek zararlı besinlerden kaçınılması sağlık yönünden sıkıntı yaşanmamasını sağlayacaktır.

Jüpiter’in Psikolojiye Etkileri

Adalet duygusunu hayatının her döneminde yoğun olarak yaşayan Yay burcu için adil olmak yaşam felsefesi niteliğindedir. Bu sebeple hayatında bu kavramın eksik olmaması için sürekli olarak çalışırlar. Bu özelliğinin olumsuz yönü ise panik atak hastalığına yatkın olmalarına neden olmasıdır.

Kaygı ve korku duygusunu yoğun yaşamaları iç dünyalarında kaos yaşamalarını tetikleyebilir. Bunun yanı sıra hiçlik duygusuna gereksiz yere sık sık kapılmaları panik atak dışındaki ruhsal hastalıklara da davetiye çıkarmaktadır. Jüpiter gezegeninin tüm burçları zaman zaman etkisinde bulundurması toplum olarak panik atak hastalığının görülmesine neden olmaktadır.

Yay Burcunun Yönetici Gezegeni ve Özellikleri

Burçlar içinde iyimserliği ve şanslı oluşu ile bilinen Yay burcu, Jüpiter yönetiminde olan bir burçtur. Yüksek enerjileri çoğu zaman huzursuz olmalarına neden olabilir. Yay burcunun temsil ettiği seyahat tutkusu ve öğrenme aşkı Jüpiter etkisinde olan kişilerde yoğun olarak görülür. Yeni insanlarla tanışmak ve yeni bilgiler ışığında ilerlemek Yay insanları için oldukça önemli ve değerlidir.

Yıldız haritaları açısından son derece şanslı olan Yay burcu, kendilerine gelen etkileri doğru değerlendirdikleri takdirde başarıyı yakalamaları kaçınılmazdır. Yalnızlıktan hoşlanmayan Yay burcu yakın arkadaşlarını önemser. Özgüvenleri yüksektir ve toplumdaki konumlarını belirlemekte güçlük çekmezler. Doğum haritalarında ters açıların mevcut olması halinde ise Jüpiter olumlu enerjisi ile destek olmaktadır. İkizler burcu gibi çift karakterli olduklarına inanılır.

Jüpiter Retrosu ve Yay Burcuna Etkileri

Gezegenlerin Retro dönemleri burçların kendi içlerinde hesaplaşma içine girmeleri gereken en önemli süreçlerden biridir. Genellikle olumsuz etkileri ile bilinen Retro hareketlerini olumluya çevirebilmek için insanlarında beklemede kalması ve ani kararlardan kaçınmaları önerilmektedir.

Kaçırıldığı düşünülen ideallerin ve hayallerin bu dönemde tekrardan gözden geçirilmesi mevcut fırsatların açıkça görülmesini sağlayacaktır. Yay burcuna Jüpiter gerilemesinin pek çok olumlu etkisi bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi yakın ilişkilerdeki iletişimin daha anlaşılır boyut kazanmasıdır. Özellikle eş ve iş ortağından alınan destekler Yay burcunu Jüpiter’in sert açılarından büyük ölçüde koruyacaktır. Bu olumlu gelişme kardeşler ve yakın akraba arasındaki iletişiminde kuvvetlenmesini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kemal dedi ki:

    Yay burcunun yıldızı nedir? Kader konusunda etkisi olur mu?