Başak Erkeği Yay Kadını Uyumu – Anlaşabilirler Mi?

Başak erkeği, yönlendirmeyi seven bir erkektir ve bu yönlendirmeyi genellikle eleştiri yaparak sağlar. Etrafında yer alan bayanların, başak erkeğinden en büyük şikâyeti eleştirme konusunda dur durak bilmemesidir. Nitekim kendi de bunu kabul eder. Ancak savunma cümlesine dikkat ettiğinizde yine bir eleştiri saklı olduğunu görebilirsiniz. Y

alnızca aşk hayatında değil, iş hayatında da arkadaşları arasında da onu bu yönüyle kabul edecek bayanlara ihtiyaç duyar. Aksi halde anlaşmanın mümkün olmadığının farkındadır.

Yay Kadını Burç Özellikleri

Esprili ve zeki bir yapıya sahip olan yay kadının hayata bakış açısı oldukça pozitiftir. Maddiyata önem verir çünkü onun için özgürce yemek içmek ve alışveriş yapmak önemlidir.

Hayatına alacağı kişilerin de yaşam tarzına müdahale etmesine asla izin vermez. Bu nedenle yay kadını için kontrollü erkekler, uzak durulacaklar listesindedir.

Başak Erkeği Yay Kadını Uyumu

Başak erkeği ile anlaşması en zor burçlardan biri yay kadınıdır. Yay kadınının kendi dünyası içinde oluşturduğu pozitif atmosfer, tozpembe bir aşk hayali kurmasına neden olmaktadır.

Hayatı tam anlamıyla gerçekçi değerlendiren başak erkeği ise yay kadınından farklıdır. Her şeye mantık çerçevesinden bakarak doğru olanı yapmaya özen gösterir.

Başak erkeği için yapmak istediği değil yapması gereken ağır basmaktadır. Yay kadını içinse hayat yalnızca yapmak istediklerinden ibarettir. Dolayısıyla ikilinin bir araya geldiğinde fikir çatışması yaşaması kaçınılmazdır.

Yay kadınında, başak erkeğini çeken özellikler de mevcuttur. Çoğu zaman çocuksu yönüyle ilgi çeken yay kadını, bu yönüyle başağı etkilemektedir. Masumiyeti ve olaylara saf bir bakış açısıyla bakması, başak burcu erkeğini yay kadınına itmektedir.

Başak Burcu Erkeği ile Yay Burcu Kadınının Aşk Hayatı

Fırtınalı bir aşk arzusu taşıyan yay kadını, başak erkeği ile bu beklentisini karşılayabilir çünkü ikisinin bir araya gelmesi, gerçek bir fırtına demektir. Eğlence düşkünü, keyifli vakit geçirmeyi seven, aşkı doludizgin yaşayan yay kadınının aksine; başak erkeği ayakları yere basan, sakin ve işkolik bir erkektir.

Birçok açıdan farklı olsalar da başak erkeğinin yay kadınında bulduğu birçok detay vardır. Her şeyden önce yay burcu huzur burcudur. Hayatına girdiği erkeğe huzur verir.

Dinlenmesini ve gerginliğini atmasını sağlar. Kıpır kıpır bir aşk yaşayıp ayaklarınızı yerden kesmek istediğinizde yay kadını ile birlikte olabilirsiniz. Yay kadını başak erkeğini nasıl etkiler sorusunun cevabı burada saklıdır.

Başak Erkeği Yay Kadını ile Anlaşabilir mi?

Başak erkeği, anlaşmak isterse herkesle anlaşır. Ancak istemesi için karşısındakine güvenebilmeli ve onu sevmelidir. Bir kadını ilk gördüğü an pozitif bir enerji almamışsa bir daha o kadını görmek dahi istemez.

Huzursuz ortamlara tahammül edemeyen hatta asla bulunmak istemeyen yay kadını için başak erkeği zorlu bir partnerdir. Birbirlerini birkaç hafta idare edebilirler. Ancak evlilik yoluna girmek istediklerinde işler ters gidebilir.

Yay kadını için ilişkide en önemli unsur huzurdur. Onu olduğu gibi kabullenecek eşe ihtiyaç duyar. Ancak başak erkeği, bunun aksine karşısındakini devamlı değiştirme eğilimindedir.

Yay ve başak uyumu biraz zorlama bir uyum olacaktır çünkü her ikisi de birbirinden oldukça farklıdır. Yay burcunun devamlı iyimser tavır içinde olup ayaklarının yere basmaması, başak erkeğinin gerilmesine eleştiri oklarını eşine çevirmesine neden olmaktadır. İkisinin anlaşabilmesi, özel bir çaba sarf etmelerini mecbur kılmaktadır.

Başak Erkeğinin Yay Kadınından Beklentileri

 • Başak erkeğinin yay kadınından en büyük beklentisi, ayaklarının yere basmasıdır.
 • Hayatını mantık çerçevesinde sürdüren başak burcu, partnerinden de aynı düşünceyi beklemektedir.
 • Soğukkanlı ve olgun bir kişiliğe sahip olan başak erkeği, yay kadınının panikli ve telaşlı hallerinden kurtulmasını beklemektedir.
 • Tartışma anında asla susmayan ve konuyu uzatmayı tercih eden yay kadını bu yönüyle başak erkeğini kendinden uzaklaştırmaktadır. Daha sakin ve sessiz bir tartışma beklentisi, başak erkeğinin aklında yer edecektir.
 • Yay kadınından düzen, kontrol, iyi bir yaşam kalitesi bekleyen başak erkeği bu imkânları kendisi de sunmayı vaat etmektedir.

Yay Kadınının Başak Erkeğinden Beklentileri

 • Başak yay arkadaşlığı ilişki sürecinde de devam ederse yay kadını çok mutlu olacaktır. İlişkilerinde resmiyetten, kasıntı zorlamalardan hoşlanmayan yaylar, arkadaşça temel atılmış birliktelikleri tercih ederler.
 • Çoğu zaman keyifli zaman geçirmeyi hedefleyen yaylar, başaklardan bu konuda önemli adımlar atmalarını beklerler.
 • Başağın sivri dili, yay kadınının sık sık kırılmasına neden olabilir. Kendini törpüleyen bir erkek, yay burcu için daha ideal olacaktır.
 • Gergin ve her zaman mükemmel bir adım bekleyen başak, bu konuda da yayı biraz serbest bırakmalıdır. Gerginliğe tahammülü olmayan yay kadını, başak erkeğinden özgürlük talebinde bulunacaktır.

Başak Erkeği ile Yay Kadınının Ortak Özellikleri

Başak erkeği ile yay kadınının ortak özelliği hayatın kıymetini bilmeleridir. Başak burcu çalışarak, yay burcu ise eğlenerek zamanlarını iyi geçirmeyi tercih etmektedirler.

En önemli ortak özellikleri ise birbirilerine bu konuda saygı göstermeleridir. Hayata bakış açısı daha net olan başak erkeği zaman zaman eleştirinin ucunu kaçırsa da yay kadınının eğlence anlayışını içten içe takdir etmektedir.

Başak erkeği ile yay kadını arasında yaşanan aşk, ikisinin de ortak hobilerde bir araya gelmesini zorunlu kılmaktadır. Kendilerini geliştirme konusunda ikisinin de ortak özellikleri bulunmaktadır. Müzik, sinema ve gezme iki burcu bir arada tutan ortak niteliklerdir.

Başak Erkeği ile Yay Kadını İlişkisi Uzun Ömürlü Olur mu?

Başak erkeği ile yay kadını ilişkisi çiftin sergilediği sabır performansı ile doğrudan ilişkilidir. Yay kadını, başak erkeğinin kurallarına uzun süre dayanabilirse ilişkilerinin uzun ömürlü olma ihtimali yüksektir.

Aynı şekilde başak erkeği yay kadınının eğlenceli, keyfine düşkün ve biraz da başına buyruk hallerini kaldırabilirse ilişkinin şansı bulunmaktadır.

Her iki burç da birbirine nazaran farklı kurallara sahiptir. Anlayış gösterme konusunda ikisinin de iyi olduğu bilinmektedir. Sevgililik döneminde ayrılık yaşanmaması halinde evliliklerinin uzun süreli olma ihtimali oldukça yüksektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Başak Erkeği Yay Kadını Uyumu - Anlaşabilirler Mi? Başak Erkeği Yay Kadını Uyumu – Anlaşabilirler Mi? için yorumda bulun

  Başak Erkeği Yay Kadını Uyumu – Anlaşabilirler Mi? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Başak Erkeği Yay Kadını Uyumu – Anlaşabilirler Mi? için ilk yorumu yapabilirsin.