Kova Burcu Erkeğinin Özellikleri

Fiziksel özellikleri bakımından hoş görünümlü ve çekici bir yapıya sahiptir. Saç bakımına her an özen gösteren kova erkeğinin genelde saç yapısı ince tellidir. Güler yüzlü ve küçük burun yapıları ile her kadının ilgisini çekebilecek yakışıklılığa sahiptir. Moda ile çok yakından alakalı bir burç olmayan kova burcu, erkeklerinin de kendine özgü giyim tarzları ve yaşam stilleri vardır.

Kova Burcu Erkeğinin Özellikleri

Karakteri bakımından ideal erkek pozisyonunda duran kova erkeği, nazik tavırları ve ince kişiliği ile bilinir. Samimi tavırları sayesinde insan ilişkilerinde başarılı bir burçtur. Ayrıca espri yapmayı seven ve her an neşeli olmayı başarabilen kova urcu erkeğinin etrafına pozitif enerji dağıtan halleri, çevresinde sevilen bir kişilik olmasına neden olur. Bu pozitif yanını kendi yaşamına da yansıtma konusunda uzman sayılan kova burcu erkeği, negatif durumları pozitife çevirmeyi çok iyi bilmektedir.

Kova Burcu Erkeğinin Olumlu Yönleri

Arkadaş canlısı olan özelliği ile her ortamda sıkılmadan vakit geçirmeyi bilmesi, kova burcu erkeğinin en önemli olumlu özelliklerinden biridir. Ayrıca insanlara değer veren kişiliği sayesinde, aynı değeri insanlar tarafından görür. Özgür olmayı seven yapısının yanı sıra, iyiliksever özelliği, yaşamının her noktasında mutlu olabilecek bir şey bulmasına neden olur. Yalan söylemek ve yalan duymak kova burcu erkeğine göre değildir. Bu özelliği sayesinde çevresinde oldukça güven duyulan insan olarak görülürler.

Kova Burcu Erkeğinin Olumsuz Yönleri

Sorumluluk almaktan hoşlanmayan kişilikleri, kova burcu erkeğinin ikili ilişkilerinde hayal kırıklığı yaşatmasına neden olur. Çok fazla iyi ve hoşgörülü bir burç erkeği olmalarına karşın zaman zaman sergiledikleri dengesiz davranışları, kova burcu erkeğinin anlaşılmaz bir karakter olmasına neden olur. Ayrıca bazı takıntılara sahip olması, onların kıskanç ve dik kafalı olmalarına neden olmaktadır.

Kova Burcu Erkeği İle Aşk

İlgili bir âşık olmasına rağmen, sevdiği kadına hayatının birçok noktasında yer vermez. Özgür bir kişiliğe sahip olması, sevdiği kadın ile arasında bağlılık kavramının oluşmasına izin vermez. Flörtün ilk zamanlarında mesafeli bir tutum sergilemesi, karşısındaki kadına değer vermesinden ve kendi içindeki duyguları gözden geçirmesinden kaynaklanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Özlem Şimşek dedi ki:

    Kova erkeği çok tatlıştır. Zekası ile insanı kendine aşık eder. Biraz ukaladır ama o kadar da olsun artık 🙂