Kova Erkeği Yay Kadını Uyumu Nasıldır?

Birçok ortak noktaları bulunsa da yay kadınının özgürlüğe düşkünlüğü, kova erkeğininkinden fazladır. Bu nedenle en ufak emir sözcükleri dahi ilişkide sert rüzgârlar estirebilir.

Yay kadını, bir erkeği mutlu etmek için tüm enerjisiyle mücadele eder. Ancak bu mücadelenin sonunda değmediğini fark ederse tanınmayacak kadar değişir. Onun öfkesiyle karşı karşıya gelmek, her erkeğin korkusu olmalıdır. Bununla beraber karşısındakine sevecen ve sıcak bir aşk yaşatacaktır. Çünkü sevildiğini hissettiğinde, kova erkeğinin arkadaşlığı ve samimiyeti ona iyi gelecektir. Aşkta birçok sebepten farklı bakış açılarına sahip olsalar da kova ve yay birbirini tamamlar. Yalnızca birbirlerini tanımaları için zamana ihtiyaçları vardır.

Kova Erkeğinin Beklentileri

Kova erkeği, kadınlardan çok şey bekleyen bir erkek değildir. Onun kilit noktaları vardır ve o noktalar çözüldüğünde zaten her şey yoluna girecektir.

Bir erkek olarak kadınlardan her şeyden önce, anlayış bekler. Çünkü özgür ve keyfince davranmayı seven bir erkektir. Devamlı şikâyet eden, her konuda mutsuz olduğunu söyleyen kısıtlayıcı kadınlardan hoşlanmaz. Anlayış, güler yüz, ılımlı ruh hali onu mutlu etmek için yeter.

Yay Kadınının Beklentileri

Sosyal yaşantısı oldukça hareketli olan yay kadını, eşinden de bu konuda saygı bekler. Onun aradığı erkeğin müdahale sözcüğünü bilmemesi gerekir. Erkeklerden temel beklentisi özgürlüğüne saygı duyulmasıdır.Her konuda doğru karar aldığına inandığı için eleştiri almak onu rahatsız edecektir.

Kova Erkeği Yay Kadını Cinsel Uyumu Nasıldır?

Kova erkeği yay kadını cinsel uyumu ideal birlikteliklerden birisidir. Kova erkeklerinin ve yay burçlarının cinsellikte ortak birçok noktası vardır. Kovalar gibi yaylar da keyifli, yenilikçi ilişkilerden hoşlanmaktadır. Spontane yenilikler yay kadınları için vazgeçilmezdir. Kova erkeği için nasıl çapkın tabiri kullanılıyorsa yay burcu kadını için de aynı tabir kullanılabilir.

Yenilik arayışı bakımından kova ve yay birbirine benzerdir. Maceracı, bol flörtlü, keşif peşinde bir cinsel birliktelik denince akla kova ve yay ikilisi gelebilir.

Kova Erkeği Yay Kadını İlişkisi Uzun Süreli Olabilir mi?

Kova erkeği yay kadını ilişkisinde en önemli tabu cinsellik olacaktır. Cinselliğe bu derece önem veren iki burç bir araya gelince ilişkide cinselliğin önemli olması normal kabul edilebilir. Cinsel açıdan birbirlerinin ihtiyaçlarını giderebilen yay kova çiftleri, uzunca bir zaman birlikte olabilirler. Yenilik arayışını yeni bir partner yerine kendi aralarındaki ilişki içinde ararlarsa ilişkinin ömrünü uzatacaklardır.

Kova erkeği yay kadını aşk uyumu cinsellik dışında pek mümkün değildir. Ev kadını olmaktan çok uzak olan yay kadınları, özgürlüğüne düşkün olan kova erkeklerine kendi kazançları olmadığı müddetçe çok tahammül edemezler.

Kova kendisini ilişkide tutan bir şey olmadığı zaman tutarsız ve huzursuzdur. Bu durum yay kadınlarını kısa vadede rahatsız etmese de bir dönem sonra onlar da huzursuz olmaya başlayacaktır.

Yay Kadını Kova Erkeğini Nasıl Etkiler?

Yay kadınlarının kova erkeklerini etkilemesi kolay olacaktır. Çünkü muhtemelen kovaların en hassas noktası olan cinsellikten yaklaşacaklardır. Neticede yay kadınlarının da başarılı olduğu konulardan birisi cinselliktir. Kova erkekleri bakımlı, kendine güvenen, güçlü kadınları mutlaka beğenecektir.

Tüm bu özelliklerin bir arada yer aldığı yay kadınları, kova erkeklerinin kısa sürede dikkatini çekebilir. Kova erkeği yay kadını aşk uyumu kendisini daha ilişkinin flört aşamasında göstermeye başlayacaktır. Kova erkeğini etkilemenin cinsellik dışında bir yolu aranıyorsa bu randevularda gidilecek yerlerdir.

Kova erkekleri sinemaya, tiyatroya gitmekten; çeşitli kültürel etkinliklere katılmaktan zevk alırlar. Yay kadınları ilişkinin ilk günlerinde buluşmaları bu etkinlikleri göz önünde bulundurarak ayarlayabilirler. İlişkinin başında yay kadını, kova erkeğini sıkmayacağını net bir şekilde gösterebilirse kova erkeği yay kadını uyumu daha daim olacaktır.

Kova Erkeği Yay Kadını Uyumu için Olmazsa Olmazlar Nelerdir?

Kova erkeği ile yay kadınının uyum içinde, huzurlu bir ilişki sürdürebilmesi için cinsel hayat olmazsa olmadır. Cinselliğe düşkün olan bu iki burç ilişki temelini bunun üzerine kurabilirler.

Yay kadınları kimsenin hayat tarzını eleştirmeyecek bir yapıdadır. Dolayısıyla kova burcunun en değerlisi özgürlüğü ve buna bağlı yaşam biçimini de eleştirmez. Bu ilişkide olmazsa olmazlar cinsellik, kova burcunun özgürlüğü, kültürel faaliyetler ve kişisel bakım olarak sıralanabilir. Yay kadınının özgürlük konusundaki düşüncesine de değer vermek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Zülkarneyn dedi ki:

    Evet kesinlikle çok haklısınız. Partnerimle bu yazı üzerinde tartışırken çok fazla ortak noktalar gördük. Umarım diğer çiftler de aynı şekilde mutluluğa erişirler.