Başak Erkeği Terazi Kadını Uyumu – Anlaşabilir Mi?

Başak erkeğini, sosyal yaşantısı hızlı olan bir bayan etkiler.  Çok arkadaş canlısı olmayan başak, arkadaş ortamlarından çıkmayan teraziye hayranlık duyar. Buna bağlı olarak her ikisinin de birbirini tamamlama ihtimali söz konusudur.

Çoğunlukla hava burcu grubu, toprak burcu grubundan uzak durmaya çalışır. Çünkü toprak burcu grubu keskin, sert ve kuralcı olur. Hava burçlarının naifliği, nezaketi ve ılımlı havası toprak burçlarından korunamaz. Bu riske rağmen bir araya gelmeyi göze almış olan başak erkeği ve terazi kadını için denge kurma yetkisi teraziye verilir.

Pek çok konuda her şeyin en iyisini isteyen başak erkeği, ilişkisinde de en iyi kadın profilini görmek ister.

Başak Erkeğinin İlişki Durumu

Başak burcu için ilişki demek ciddiyet demektir. Özellikle başak erkeği; hayattan zevk alma,  gezip eğlenme, vurdumduymaz yaşam tarzını benimseme gibi bir gaflete düşmez.

Onun aşktan anladığı güvenilir birini bulup evlenerek hayatını düzene sokmaktır. Bu nedenle hayata bakışı adrenalin ve macera olan bayanlar, başak erkeği ile anlaşamazlar.

Terazi Kadınının İlişkiye Bakış Açısı

Hemen her konuda kararsızlığından dert yanılan terazi burcu, ilişkilerinde de öyledir. Devamlı davranışları arasında karar verememe gibi bir sıkıntı yaşar. Bu nedenle tutarsızlıkla suçlanır.

Hayata daha çok romantizm temelli yaklaşan ve aşktan beklentisi bu olan terazi kadını birçok erkekle bu nedenle yapamaz. Ancak terazi kadını, beklentileri karşılandığında dünyanın en güzel ve en masum ilişkisini yaşayabilir.

Başak Erkeği Terazi Kadını Uyumu

Terazi kadını başak erkeği uyumu dikkat çeken bir uyumdur. Birliktelik için özel bir çaba sarf etmesi gereken bu çift, istemeleri halinde çok mutlu olabilirler.

Başak erkeklerinin keskin kurallarına ayak uydurabilen terazi kadınları başka herhangi bir problemle karşılaşmazlar. Ne var ki çoğu zaman en büyük sorunları bu kurallar olacaktır.

İstenmesi halinde ilişkiye başlamak da sürdürmekte de mümkündür. Bu noktada hem kadın hem de erkek kararlı ve dengeli adımlar atmak mecburiyetindedir.

Karar ve denge konusunda terazinin biraz eksik olması, başak erkeğinin vazgeçmesine neden olabilir. Başak erkeğini vazgeçirmemek adına terazi burcunun ilişkinin merkezine yerleşmesi çok önemlidir.

Başak Erkeği ile Terazi Kadının Aşk Hayatı

Başak burcu erkeği terazi burcu kadını aşkı izlenmeye değer, keyifli bir aşk olacaktır. Çoğu zaman ilk görüşte aşk olarak ortaya çıkan bu birliktelik, terazinin karar vermesi sonucunda resmi olarak başlayacaktır.

Başak erkeği, terazi kadınında bulunan huzurun bağımlısı olacak ve stresli yaşantısında onunla nefes alabilecektir.

Terazi kadını ise kendinin aksine her şeye kolayca karar verebilen, kontrollü bir erkeğin onu daha rahat ettireceğini düşünecektir. İkisi arasındaki aşk her ne kadar şiddetli tartışmalara sahiplik yapsa da istenildiği gibi sürdürülebilecektir.

Hem başak erkeği hem de terazi kadını bu aşktan vazgeçmedikçe keyif almaya devam edilebilecektir.

Başak Erkeği ile Terazi Kadını Anlaşabilir mi?

Başak erkeği hoşlanırsa, âşık olursa anlaşması çok kolay olur. Sevdiği kişilerle anlaşmak için elinden geleni yapar ve ilişkinin uzun ömürlü olması için çaba sarf eder. Terazi kadını ise çevresinde yer alan herkesle rahat anlaşabildiği için başak erkeğiyle anlaşması da bir o kadar kolay olacaktır.

İkili arasındaki ilişki gerginliklere sebep olacak sorunlar yaratsa da şiddetli geçimsizlik, ağır kavgalar söz konusu olmayacaktır. Terazi kadınında var olan öfke kontrol yeteneği hiçbir tartışmanın büyümesine izin vermeyecektir. Başak erkeğinin hayatında sakin bir kadın olması, anlaşmalarını kolaylaştıracaktır.

Başak Erkeğinin Terazi Kadınından Beklentileri

 • Başak ve terazi evlilik uyumu göz önüne getirildiğinde, başak erkeğinin beklentilerinin yoğun olduğu dikkat çekmektedir. Hayatını düzene sokmak için evlilik kararını çabuk veren başaklar, evlilikte bu düzenin sağlanmasını beklemektedir.
 • Terazi kadınından evine, ailesine düşkün olmasını beklemekte ve evliliği kontrollü şekilde dengede tutmasını istemektedir.
 • Başak erkeği kolay mutlu edilebilen bir erkektir. Terazi kadınının bunu yapabilmesini istemektedir.
 • Aç kalmaya, atıştırmalık ile beslenmeye tahammülü olmayan başak erkeği partnerinden maharetli sofralar kurmasını beklemektedir.
 • Çocuklarına karşı ilgili, şefkatli olan ve evine huzur veren terazi kadınları başak erkekleri için vazgeçilmezdir.

Terazi Kadınının Başak Erkeğinden Beklentileri

 • Terazi kadını ait olma duygusunu derinden yaşamak isteyecektir. Karşısındaki kişinin sahiplenme içgüdüsü bulundurması en büyük beklentisidir.
 • Başak erkeğinin kontrollü ve hâkimiyet kurma güdüsü, terazi kadınının bağlanma boşluğuna iyi gelecektir. Bu nedenle partnerinin ellerinin devamlı üzerinde olmasını bekleyecektir. Onu korumasını ve uzaktan da olsa zor anında yanında olmasını talep edecektir.
 • Her zaman sevimli ve sempatik erkeklerden hoşlanan terazi kadını, başak erkeğinden de bunu bekleyecektir. Bu beklenti zaman zaman tartışmaların doğmasına neden olabilir.
 • Eğlenceye düşkün erkeklere ilgisi olan terazi burcu, başak erkeğinden de bunu isteyecektir fakat başak erkeğinin en eksik olduğu nokta bu konudur. Başak erkeği için çalışarak eğlenir demek çok doğru olacaktır.
 • Zaman zaman romantik sürprizlerle şımartılmak istenen terazi kadını, başak erkeğinin nadiren de olsa yaptığı sürprizlerle mutluluğu yakalayacaktır.

Başak Erkeği ile Terazi Kadınının Ortak Özellikleri

Başaklar ile terazilerin ortak noktasını bulmak biraz zordur çünkü çok farklı bakış açılarına sahiptirler. İki burcun oturduğunda konuşacak çok şeyi vardır fakat hayatı yaşama şekilleri bir hayli farklıdır.

Kültürlü ve donanımlı bir erkek olan başak, karşısında aynı şekilde yaşayan bir kadın görmek ister. Terazi kadını da kendini geliştirmeyi sevdiği için paylaşacak çok fazla konuları olacaktır. Yemek masasından çay saatine kadar günün her anı sohbet edebilme fırsatları bulunmaktadır.

Başak Erkeği ile Terazi Kadınının İlişkisi Uzun Ömürlü Olur mu?

Başak burcu ile terazi burcunun sevgili olma süreçleri bir hayli kısa olur çünkü başak erkeği evlilik odaklı düşünen erkeklerdendir. Kolay kolay evet demeyen terazi kadını, evlilik teklifine evet derse ilişkinin ömrü bir hayli uzun olacaktır.

Flört ya da sevgili dönemi uzun olan ilişkiler ise birkaç ay içerisinde son bulmaktadır. Aynı evin içinde yaşamadan başak erkeğini mutlu etmek çok zordur. Terazi kadınının özgürlüğe meyli, başak erkeğinin kolayca pes edebilmesine neden olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Begüm dedi ki:

  Başak burcu terazi burcuyla anlaşabilir mi? Arkadaş olarak çok iyi anlaşıyoruz aslında ama ilişkiye dönerse işler kötü olacak diye korkuyorum.

 2. Lale lale dedi ki:

  Dönmesin